Maja Ryfka zwycięża w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności Stylowej

16 września 2023 r. w Lubinie rozegrano Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej w pływaniu. Wystartowało 200 zawodników z 15 klubów. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych : młodzików 12-13 lat, juniorów młodszych 14-15 lat i open. Formuła imprezy zakłada, że aby brać udział w klasyfikacji ogólnej należy wystartować w pięciu konkurencjach jednego dnia zawodów – młodzicy 50m każdym stylem i 200m st. zmiennym, a starsze kategorie 100m każdym stylem i 400m st. zmiennym.

Znakomicie spisała się zawodniczka UKP Fala Kraśnik – Maja Ryfka. Co prawda nie wygrała na żadnym z poszczególnych dystansów (była II na 100m st. dowolnym, trzykrotnie III na 100m st. grzbietowym i motylkowym oraz na 400m st. zmiennym), ale w końcowej klasyfikacji ( suma punktów FINA na wszystkich dystansach) została najlepsza zawodniczką imprezy w kategorii open! W pokonanym polu zostały bardziej utytułowane zawodniczki z Lublina. Brawo!

Z zawodników Fali zawodach udział wzięły młodziczki: Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska oraz w kategorii open Dawid Dzięgielewski. Wszyscy wielokrotnie ustanawiali rekordy życiowe, ale ich rezultaty nie dały tym razem miejsc na podium.

Sprawdzian Wszechstronności był pierwszymi zawodami w rozpoczynającym się po wakacjach sezonie. Wkrótce kolejne starty.