Nasi Partnerzy

 

 

Argentyński sen Rafała Wójcika

Zawodnik Fali Kraśnik – Rafał Wójcik leciał do Argentyny ( Buenos Aires) startować w VI Mistrzostwach Świata Głuchych bardzo dobrze przygotowany i z nadziejami na wysokie lokaty. Ale chyba aż takich sukcesów i tylu medali się nie spodziewał!

Rafał został zgłoszony w tych zawodach do startu w aż 9 konkurencjach indywidualnych (50,100,200,400,800,1500m st. dowolnym oraz 50,100,200m st. grzbietowym) co biorąc pod uwagę konieczność startu w eliminacjach, półfinałach i finałach oraz dodatkowo występy we wszystkich pięciu sztafetach (4×100 i 4×200 dowolnym, 4×100 zmiennym mężczyzn oraz 4×100 dowolnym i 4×100 zmiennym mix) daje dawkę nieprzeciętną. Mimo tak dużego obciążenia nasz zawodnik … pływał w każdym starcie coraz szybciej! I w każdym starcie poprawiał swoje rekordy życiowe! Wielokrotnie były to też rekordy klubu, a jeszcze częściej padały rekordy Polski niesłyszących w kategorii do 17 lat. Teraz Rafał jest rekordzistą Polski w tej kategorii na wszystkich dystansach stylem dowolnym!

Takie pływanie musiał zaowocować medalami. Rafał Wójcik został dwukrotnie wicemistrzem Świata na 800 i 1500m st. dowolnym poprawiając swoje najlepsze czasy o kilkanaście sekund! Cztery medale wywalczył będąc podporą sztafet reprezentacyjnych (pływał najszybciej z całej Polskiej ekipy). W sztafecie 4×200 st. dowolnym Polacy zostali Mistrzami Świata, a Rafał płynął na trzeciej zmianie wyprowadzając reprezentację na czoło stawki. Dwa srebrne medale wywalczyły sztafety 4×100 st. dowolnym i 4×100 st. zmiennym ( Rafał pływał zawsze na ostatnich zmianach), a do kompletu medali – brązowe krążki zdobyła sztafeta mieszana ( 2 kobiet i 2 mężczyzn) na 4x100m st. dowolnym. W sumie 6 krążków Rafała, a Polska reprezentacja zdobyła aż 21 medali zajmując V miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata Głuchych!

Wielkie brawa i gratulacje dla Rafała oraz całej Reprezentacji Polski Niesłyszących w Pływaniu!