Jesienne, choć zimowe mistrzostwa pływaków

Pomimo, że dopiero niedawno rozpoczęła się kalendarzowa jesień, pływacy spotkali się na Aqua Lublin i rozegrali Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Wystartowało niemal 300 zawodników z 19 klubów, w tym gościnnie pływacy z Warszawy.

Z zawodników UKP Fala Kraśnik najlepiej spisała się Maja Ryfka, która wywalczyła 6 medali w kategorii open! Nie udało jej się zdobyć tym razem tytułu mistrzowskiego, ale aż czterokrotnie zajęła drugie miejsce – na 50m st. motylkowym, 100m st. dowolnym oraz 100 i 200m st. zmiennym. Ponadto dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium – na 100 i 200m st. grzbietowym. Tuż za podium uplasowała się w kategorii młodziczek Emilia Surowiec ( IV miejsce na 800m st. dowolnym). Dobre starty i kilka rekordów życiowych zanotowali też pozostali kraśniczanie : Dawid Dzięgielewski, Nikola Dzięgielewska, Oliwia Sosnówka i Milena Sosnówka.

Już za tydzień kraśniczanie wystartują w tradycyjnym Pucharze Roztocza w Zamościu.