Nasi Partnerzy

 

 

Puchar Roztocza pojechał do Kraśnika

14 października 2023r. w Zamościu rozegrano Puchar Roztocza 2023 w Pływaniu. To już XVII edycja tych tradycyjnych zawodów pływackich odbywających się pod patronatem Prezydenta Zamościa. Warto dodać, że zawodnicy UKP Fala Kraśnik brali udział we wszystkich dotychczasowych imprezach, a trenerzy od początku wspierają miejscowy Klub (Orka Zamość) w organizacji ( sędziowanie, obsługa informatyczna).

            Formuła zawodów, niemal niezmienna od lat, zakłada starty na dystansach 50, 100 i 200m wybranym stylem pływackim (styl motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny) oraz 100m stylem zmiennym. Na podsumowaniu imprezy poznajemy najlepszych delfinistów, grzbiecistów, żabkarzy i kraulistów ( w podziale na kobiety i mężczyzn), a Puchar Roztocza zdobywa ten, który osiągnie w sumie najlepszy wynik punktowy w swoim stylu i w starcie na 100m st. zmiennym.

W tym roku Puchar Roztocza w klasyfikacji kobiet zabrała do Kraśnika Maja Ryfka! Maja zwyciężyła we wszystkich swoich startach: 50, 100 i 200m st. dowolnym i 100m st. zmiennym w najstarszej kategorii wiekowej ( 14 lat i starsi). Została też oczywiście najlepszą kraulistką imprezy. Brawo!

W zawodach na podium stawali też: Nikola Dzięgielewska, która trzykrotnie zajęła II miejsce na 50,100 i 200m st. grzbietowym i została drugą grzbiecistką w kategorii 12-13 lat i Emilia Surowiec, która była II na 200m st. dowolnym i III na 100m tym stylem ( dało jej to III miejsce wśród najlepszych kraulistek w kategorii 12-13 lat). Tuż za podium plasował się tym razem Dawid Dzięgielewski ( V miejsce na 200m st. klasycznym i dwukrotnie VI lokata na 50 i 100m tym stylem).

            W tym samym czasie , ale w Oświęcimiu wystartowała Anna Wilk. Tam podczas Grand Prix Małopolski ( V runda) również spisała się znakomicie zajmując I miejsce na 400m st. dowolnym i II lokatę na 200m st. zmiennym. Gratulacje!