Kolejne starty Fali

W ostatni weekend zawodnicy Fali Kraśnik wystartowali w dwóch imprezach: II rundzie Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików (28 kwietnia w Lublinie) i Letnich Mistrzostwach Londynu (28-30 kwietnia w Londynie).

W Lublinie wystąpiły: Nikola Dzięgielewska i Emilia Surowiec rywalizując z kategorii młodziczek 13 lat. Emilia zajęła II miejsce na 200m st. grzbietowym i IV lokatę na 100m st. dowolnym. Nikola natomiast wywalczyła dwukrotnie VII miejsce na 100m st. dowolnym i 200m st. grzbietowym. Wszystkie starty „okraszone”  zostały nowymi rekordami życiowymi.

„Życiówki” ustanawiała też Martyna Karabacz startując w Letnich Mistrzostwach Londynu. Tym razem Martyna startowała na nieco innych dystansach i stylach niż za zwyczaj. Tym bardziej cieszą nowe rekordy życiowe na 100 i 800m stylem dowolnym, 100m st. motylkowym czy 400m st. zmiennym. A na 200m st. zmiennym pobita życiówka dała jej zwycięstwo w finale z czasem 2:27,01! Zawody e był kwalifikacją do startu w Juniorskich Mistrzostwach Wielkiej Brytanii. Martyna oczywiście zdobyła kwalifikację, ale w tych zawodach nie wystartuje – w tym czasie będzie występować bowiem w ważniejszych zawodach – Europejskim Festiwalu Młodzieży w Mariborze.

Kolejnymi startami dla naszych zawodników będzie tradycyjny Memoriał Kosakowskiego, którego rozegranie planowane jest na 20 kwietnia 2023r.