Nasi Partnerzy

Pływały w kraju i za granicą

W ostatnim czasie zawodnicy ( a właściwie zawodniczki) Fali Kraśnik mogliśmy zobaczyć podczas zawodów w Oświęcimiu i … w Anglii.

W Oświęcimiu podczas II rundy Grand Prix Małopolski wystartowały uczennice tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Anna Wilk i Maja Ryfka. Obie w każdym swoim starcie stawały na podium. Ania zwyciężyła na 200m st. klasycznym w czasie nowego rekordy klubu – 2:41,71 raz była II na 400m st. dowolnym. Maja natomiast zajęła II miejsce na 100m st. dowolnym, a na 100m st. grzbietowym była III. Dzięki swoim wynikom obie znalazły się na podium w klasyfikacji najlepszych zawodniczek – Anna Wilk na I miejscu, a Maja Ryfka na III. Gratulacje!

Świetne wiadomości dotarły do nas także z Anglii. Martyna Karabacz, na co dzień mieszkająca i trenująca w Londynie, a startowała w dniach 4-9 kwietnia w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w Pływaniu. W wyścigu na 200m st. grzbietowym uzyskała znakomity rezultat – 2:16,69 i zakwalifikowała się do startu w Europejskim Festiwalu Młodzieży ( 23-29.07.2023r.) w Mariborze (SLO). Martyna pochodzi z Wilkołaza ( a właściwie jej tata) i kiedy jest w Polsce – trenuje i reprezentuje UKP Fala Kraśnik ( w ubiegłym roku zdobyła 5 medali Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat). Posiada dwa obywatelstwa, więc podczas największej imprezy sportowej dla juniorów ( wspomniany powyżej EYOF)  będzie reprezentować Wielką Brytanię. Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości popłynie dla Polski w jeszcze ważniejszych zawodach.

Nie mniej jednak będziemy w lipcu trzymać mocno zaciśnięte kciuki!