Udane występy pływaków Fali

20 maja 2023r. był kolejnym dniem, w którym zawodnicy UKP Fala Kraśnik startowali w różnych częściach naszego kraju. I w każdej imprezie stawali na podium.

W Lublinie, w tradycyjnym Memoriale Henryka Kosakowskiego wystartowały dwa rodzeństwa: Emilia i Gabriela Surowiec oraz Nikola i Dawid Dzięgielewscy. Na podium stawały siostry Surowiec. Gabriela aż czterokrotnie ( na 100 i 200m st. grzbietowym – II miejsca oraz na 200m st. zmiennym (III miejsce) i 400m st. zmiennym (II miejsce). Emilia natomiast była III na 200m st. dowolnym. Dawid Dzięgielewski w swoim najlepszym starcie wywalczył IV miejsce na 200m st. klasycznym, a Nikola byłą trzykrotnie VI ( 50,100 m st. grzbietowym oraz na 100m st. dowolnym).

W tym samym czasie w Oświęcimiu odbyło się Grand Prix Małopolski ( runda III 2023). Wystąpiły tam uczennice miejscowego SMS – Anna Wilk i Maja Ryfka. Ania zwyciężyła na 800m st. dowolnym, a Maja zajęła II miejsce na 200m st. dowolnym i III lokatę na 100m st. motylkowym co dało jej III miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodniczek imprezy!

Natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim pływała Milena Sosnówka ( uczennica SMS Ostrowiec Świętokrzyski). Podczas Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej ( III runda Dużej Ligi) wywalczyła III miejsce na 100m st. motylkowym.