Nasi Partnerzy

 

 

Pływackie debiuty

Trwający ponad dwa lata remont kraśnickiej krytej pływalni mocno zahamował rozwój pływania w naszym mieście. Przede wszystkim nie można było prowadzić nauki pływania, więc tym samym nie było kogo szkolić. Po uruchomieniu nowego obiektu, niemal natychmiast wznowiono zajęcia nauki i doskonalenia na pływalni oraz realizację projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Umiem Pływać”. Wyróżniający się uczestnicy tych zajęć zostali objęci szkoleniem wstępnym przez klub. Po kilku miesiącach przyszedł czas na debiut w zawodach. Okazja na pierwsze profesjonalne zawody pływackie pojawiła się w Kozienicach 12 listopada 2023r. Rozegrano tam I Jesienne Zawody Pływackie dla Dzieci – Pływaj z ENEA skierowane właśnie do najmłodszych adeptów tego sportu – 7,8 i 9 latków.

            UKP Fala Kraśnik zgłosiła do startu czwórkę bardzo młodych zawodników: 7 letnią Matyldę Gołofit, 8 latków – Filipa Łomnickiego i Wiktora Stawiarskiego oraz 9 letnią Alicję Zadurę. Wszyscy, pomimo olbrzymich emocji i stresu, spisali się znakomicie pokazując spore już umiejętności pływackie. Najmłodsza Matylda zajęła III miejsce na 25m st. dowolnym, a na 25m st. grzbietowym była IV. Dwukrotnie na podium stanął Wiktor Stawiarski – był III na 50m st. dowolnym i 50m st. klasycznym. Filip Łomnicki natomiast wywalczył IV miejsce na 50m st. grzbietowym i był VI na 50m st. dowolnym. Najstarsza w tym gronie Alicja Zadura miała najtrudniejsze zadanie bowiem jej rywalki trenują już od kilku lat. Mimo tego Ala dzielnie walczyła i zajęła dwukrotnie VI miejsce na 50m st. klasycznym i 50m st. grzbietowym.

To były bardzo fajne zawody. Młodzi zawodnicy Fali mają swój debiut w zawodach za sobą i teraz pojawią się kolejne wyzwania sportowe. A za kilka lat, mamy nadzieję, podążą drogą swoich utytułowanych koleżanek i kolegów z klubu.