Nasi Partnerzy

 

 

Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu

W dniach 4-5 listopada na pływalni Aqua w Lublinie rozegrano Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Były to drugie zawody edycji 2023/24 i drugie rozegrane w konfiguracji pływalni 50-cio metrowej. Wystartowało niemal 300 zawodników z 52 klubów co jest raczej niewielką liczbą w porównaniu z latami poprzednimi. Niemniej wystartowało wielu czołowych zawodników w różnych kategoriach wiekowych na czele z Kadrą Narodowa Seniorów, która do Lublina przyjechała niemal wprost ze zgrupowania wysokogórskiego w słynnym Sierra Nevada w Hiszpanii.

            Kraśnik  w tej imprezie reprezentowała czwórka zawodników: Milena Sosnówka i Dawid Dzięgielewski ( kategoria juniorów 16 lat) oraz Oliwia Sosnówka i Maja Ryfka (kategoria  juniorów 17-18 lat). Wielokrotnie zajmowali miejsca w czołówce. Maja wywalczyła dwukrotnie II miejsce na 50m st. motylkowym i 100m st. dowolnym, a na 100m st. motylkowym była III ( dzięki tym i pozostałym startom zajęła II miejsce w klasyfikacji najlepszych delfinistek i III miejsce w klasyfikacji najlepszych kraulistek imprezy) . Oliwia natomiast zajęła II miejsce na 1500m st. dowolnym i III lokatę na 200m st. motylkowym. Jej młodsza siostra – Milena Sosnówka zajęła także III miejsce na 200m st. motylkowym, ale w swojej kategorii wiekowej. Dawid Dzięgielewski natomiast dwukrotnie uplasował się tuż za podium – zajął IV miejsca na 100 i 200m st. klasycznym.

W tym samym czasie w Czechach startowała Anna Wilk. Wraz z innymi uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, brała udział w Grand Prix Brna – Arena Cup 2023. Tam , startują w kategorii open z czołówką Czeskich i Słowackich pływaczek wywalczyła III miejsce na 800m st. dowolnym. Brawo!