Kolejne zwycięstwa

W ostatni weekend odbyły się II rundy Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików (Biłgoraj 6.04.2019r.) i Ligi Wojewódzkiej Open (Kraśnik 7.04.2019r.) w pływaniu. W obu imprezach z powodzeniem startowali zawodnicy UKP Fala Kraśnik.

W Biłgoraju wystartowało ok.150 zawodników z 12 klubów z Lubelszczyzny. Młodzi kraśniccy zawodnicy 12-krotnie stawali na podium. Klasą dla siebie była jak zwykle Amelia Wysocka, która zdecydowanie wygrała na 50m st. dowolnym i 100m st. motylkowym uzyskując najlepsze wyniki w całych zawodach. Dwukrotnie na podium stawali też: Paweł Bucoń (I miejsce na 50m st. grzbietowym i II miejsce na 50m st. dowolnym), Gabriela Surowiec (I miejsce na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 50m st. dowolnym) oraz Milena Sosnówka (II miejsce na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 100m st. motylkowym). III lokatę wywalczył również Wojciech Siekaczyński – na 50m st. grzbietowym. na podium stanęły także wszystkie nasze sztafety : 4x50m st. zmiennym dziewcząt (G. Surowiec, A. Wysocka, M. Sosnówka i Emilia Wielgus) – I miejsce, 4x50m st. zmiennym chłopców (W. Siekaczyński, Dawid Dzięgielewski, P. Bucoń i Patryk Mączka) – II miejsce, a najmłodsza sztafeta 10-11 lat -4×50 m st. dowolnym MIX (Jolanta Kwietniewska, Mateusz Zapalski, Blanka Konopka i Gabriel Świca) – III miejsce. W klasyfikacji drużynowej zawodów  UKP Fala zajęła III miejsce i takie też miejsce zajmuje kraśnicki klub po dwóch rozegranych rundach.

Dzień później w Kraśniku rozegrano II rundę Ligi Open dla zawodników 13 letnich i starszych. Tym razem wystartowała skromniejsza niż zwykle liczba zawodników (120). Część klubów i zawodników wybrała udział w Grand Prix Polski (Warszawa), Akademickich Mistrzostwach Polski ( Lublin) czy Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych (Racibórz). Niemniej nieobecność części bardzo dobrych zawodników nie umniejsza dość niespodziewanego sukcesu zawodników UKP Fala Kraśnik, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej tej rundy! Kolejny już  raz okazało się, że kraśniczanie najlepiej czują się na „swojej” pływalni. Na ten sukces drużynowy w dużej mierze złożyło się aż 15 miejsc na podium. Dwukrotnie stawali na nim: Łukasz Borsuk (I miejsce na 100m st. motylkowym i II miejsce na 100m st. dowolnym), Artur Siekaczyński (I miejsce na 100m st. grzbietowym i II miejsce na 200m st. zmiennym) oraz zaledwie 13-letnia Maja Ryfka ( II miejsce na 100m st. grzbietowym i III miejsce na 200m st. zmiennym). Pozycje medalowe wywalczyli także: Oliwia Sosnówka ( II miejsce na 100m st. motylkowym), Zofia Szewczyk ( II miejsce na 100m st. dowolnym), Anna Wilk ( II miejsce na 200m st. zmiennym), Maksymilian Swintozelski ( II miejsce na 200m st. dowolnym), Maja Machulak (III miejsce na 200m st. dowolnym) i Piotr Borsuk (III miejsce na 100m st. grzbietowym). Bardzo dobrze spisały się też sztafety 4x50m st. zmiennym. Dziewczęta w składzie M. Ryfka, A. Wilk, M.Machulak i Z.Szewczyk zajęły II miejsce, a chłopcy (A. Siekaczyński, Filip Bożek, Ł. Borsuk i M. Swintozelski) – III miejsce. Obie ustanowiły nowe rekordy klubu w tej konkurencji. Sukces drużynowy Fali w II rundzie spowodował  również awans klubu na II miejsce po dwóch rozegranych rundach.

Kolejne starty naszych zawodników już pod koniec kwietnia – starsi popłyną w Grand Prix Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, a młodsi w zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie.