Dominacja Fali

_DSC7565W dniach 30-31 marca 2019r. na pływalni Aqua w Lublinie rozegrano Międzywojewódzkie  Drużynowe  Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat – I runda. Wystartowało przeszło 150 zawodników z 18 klubów. zawody poprzedziła bardzo miła uroczystość – wręczono certyfikaty powołania do Kadry Wojewódzkiej Młodzików 12 i 13 lat. Wśród 12 powołanych zawodników aż 7 to pływacy UKP Fala Kraśnik!

Rywalizację też zdominowali kraśniczanie zdobywając w sumie 39 medali i zwyciężając w większości konkurencji (zdobyli 22 złote medale, a wszystkie pozostałe kluby tylko 14!). W zawodach tych  najważniejsza jest rywalizacja drużynowa – takie imprezy są rozgrywane niemal jednocześnie w całej Polsce, a później tworzony jest ranking ogólnopolski. Nasza drużyna 12-latków (rocz.2007) – to jeden z faworytów takiej rywalizacji bowiem od dwóch lat plasują się w czołówce Polski ( jako 10-latki byli najlepszą drużyną w Polsce, a w ubiegłym roku zajęli VI miejsce). W tym roku w Lublinie też nie mieli sobie równych i zwyciężyli zdobywając 11648 pkt. Najlepiej zaprezentowali się: Amelia Wysocka (4 złote medale 100 i 400mst. dowolnym,100m st. motylkowym i 200mst.zmiennym), Gabriela Surowiec ( 2 złote medale na 100 i 200m st. grzbietowym i srebro na 200mst. klasycznym), Milena Sosnówka (srebro na 200m st. grzbietowym i 2 medale brązowe na 100m st. grzbietowym i 100mst. klasycznym), Paweł Bucoń ( 2 złote medale na 100mst.grzbietowym i 400m st. dowolnym oraz 2 srebrne – na 100mst.dowolnym i 200m st. grzbietowym), Wojciech Siekaczyński (złoto na 200m st. grzbietowym, 2 medale srebrne na 100m st. grzbietowym i 400m st. dowolnym oraz brąz na 100mst.dowolnym), Dawid Dzięgielewski (2 brązowe na 200m st. klasycznym i 200m st. zmiennym). Swoją „cegiełkę” punktową dołożyli także: Emilia Wielgus, Anna Wąsik, Jagoda Rostek, Julia Skibniewska i Patryk Mączka. Zdecydowanie zwyciężyły też obie sztafety MIX 12-latków (4x50m st. zmiennym i 4x50m st. dowolnym), które płynęły w składzie :  A. Wysocka, G. Surowiec, P. Bucoń i W. Siekaczyński. Jak nie trudno się domyślić klasyfikacje najlepszych zawodników 12-letnich imprezy w większości składały się z kraśniczan. Wśród dziewcząt zwyciężyła Amelia Wysocka, a druga była Gabriela Surowiec. Wśród chłopców wygrał Paweł Bucoń, a tuż za nim uplasował się Wojciech Siekaczyński.

Bardzo mocna jest też ekipa 13-latków UKP Fala Kraśnik. I tę moc pokazała na zawodach w Lublinie zwyciężając w klasyfikacji drużynowej zdobywając 11922 pkt., pokonując następną w klasyfikacji drużynę o ponad 3500 pkt.! W tej kategorii wiekowej wyróżnili się: Błażej Paszkowski ( 4 złote medale na 100 i 200m st. grzbietowym, 100m st. motylkowym i 200m st. zmiennym), Anna Wilk ( 2 złote medale na 200m st. klasycznym i 400m st. dowolnym oraz 2 srebrne- na 100mst.klasycznym i 200m st. zmiennym), Maja Ryfka ( 2 złote medale na 100 i 200m st. grzbietowym, srebrny na 100m st. motylkowym i brązowy na 200m st. zmiennym) i Milena Machulak ( złoty medal na 100m st. dowolnym, srebrny na 400m st. dowolnym i brązowy na 200m st. klasycznym). Punktowali także: Rafał Wójcik, Bartosz Chmiel, Karol Piłat i Aniela Żuber. Oczywiście najlepsze były też sztafety Fali w tej kategorii wiekowej: 4x50m st. zmiennym (M. Ryfka, A. Wilk, B. Paszkowski i R. Wójcik) i 4x50m st. dowolnym (M. Ryfka, A. Wilk, M. Machulak i B. Paszkowski). Naszych zawodników nie zabrakło również w klasyfikacji najlepszych. Wśród dziewcząt II miejsce zajęła Anna Wilk, a III – Maja Ryfka. Wśród chłopców II lokatę wywalczył Błażej Paszkowski.

Teraz oczekujemy na ogólnopolskie zestawienie wyników Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat po I rundzie oczekując wysokich lokat naszych drużyn. Druga, finałowa runda takich zawodów odbędzie się już oddzielnie w poszczególnych kategoriach wiekowych. 12-latki wystartują w Lublinie (8-9.06.2019r.), a 13-latki w Ostrowcu Świętokrzyskim (15-16.06.2019r.).