Nasi Partnerzy

IV Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych 2016

DSC_0779W dniach 23-24 lipca 2016 w Olsztynie na jeziorze Ukiel odbyły się IV mistrzostwa Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych. W zawodach wzięła udział ósemka zawodników Fali – Magdalena Wieczorek, Julia Hajdenraich, Anna Bucoń, Zofia Szewczyk, Maciej Krawiec, Mateusz Masiak, Łukasz Borsuk i Artur Siekaczyński. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych – w kategorii Open mieli do przepłynięcia 10 km, 17-18 latkowie – 7,5km, 15-16 latkowie – 5km, a zawodnicy 14 letni – 2,5km.

Pierwszego dnia zawodów w sobotę o godz 10 jako pierwsi na trasę ruszyli najstarsi zawodnicy na dystansach 10 i 7,5km, a o godz. 12,30 młodsi na 5 i 2,5 km. Najlepiej zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy (kat 14 lat – 2,5 km) zdobywając dwa brązowe medale – Zosi Szewczyk i Artur Siekaczyński, a Ania Bucoń zajęła miejsce ósme. Wśród startujących w kategorii 17-18 lat rywalizowali Magda Wieczorek, która uplasowała się tuż za podium na miejscu 4 i Maciek Krawiec – finiszowała na miejscu 7. Natomiast na dystansie 5 km najlepsze miejsce – 10 uzyskał Mateusz Masiak, a Łukasz Borsuk uplasował się na miejscy 13.

Dzień później w niedzielę do rywalizacji przystąpiły zespoły sztafetowe. Cały zespół sztafetowy startował jednocześnie, wynikiem sztafety był wynik ostatniego zawodnika, który ukończy wyścig. Trzyosobowe drużyny startowały w odstępach jednominutowych.  Fala wystawiła dwie drużyny- pierwsza w kategorii 14lat w składzie Zosia, Ania i Artur oraz druga 15-16 lat – Julia, Łukasz i Mateusz. Zespół Fali 1 uplasował się na miejscu III, a Fala 2 zajęła miejsce V.