Nasi Partnerzy

 

 

Anna Wilk trzecią pływaczką w Polsce wśród 10-latków!

DSC_9062Pod koniec maja w 16 miastach Polski odbył Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Dzieci 10-11 lat w Pływaniu. W całym kraju do rywalizacji przystąpiło 1246 dziesięciolatków reprezentujących 175 klubów oraz 1562 jedenastolatków ze 192 klubów.

            W naszym województwie rewelacyjnie spisali się wówczas młodzi zawodnicy UKP „FALA” Kraśnik – wśród 10-latków Anna Wilk zdecydowanie zwyciężyła we wszystkich swoich startach i zajęła pierwsze miejsce w kategorii generalnej (za 4 starty), z kolei Błażej Paszkowski zdobywając złoty, srebrny i brązowy medal zajął trzecie miejsce w wieloboju w swojej kategorii wiekowej. Ich wyniki oraz pozostałych 10-latków dały również pewne zwycięstwo w rywalizacji drużynowej wśród 13 klubów Lubelszczyzny.

            W ostatnich dniach lipca, po przeanalizowaniu wszystkich wyników w kraju, Polski Związek Pływacki opublikował ranking ogólnopolski wieloboju, zarówno indywidualny, jak i drużynowy. Okazało się, że zawodniczka UKP „FALA” – Anna Wilk z wynikiem 1159 pkt. za 4 starty została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Polsce. Ponadto jej czas  na 100 m st. zmiennym, to drugi wynik w kraju, na 50 m st. dowolnym – trzeci wynik, zaś 50 m st. klasycznym – piąty wynik w Polsce. Wysoko sklasyfikowany został również Błażej Paszkowski, który z wynikiem 683 pkt. zajął 27 miejsce. Drużynowo UKP „FALA” Kraśnik zajęła bardzo dobre 23 miejsce wśród 175 klubów rywalizujących w całej Polsce. Oprócz Ani i Błażeja na wynik drużynowy zapracowali także: Gabriela Surmacz, Milena Machulak, Aniela Żuber, Maja Ryfka, Natalia Kaczmarska, Lena Grabczak, Kornelia Pogoda, Bartosz Chmiel, Karol Piłat i Rafał Wójcik.

Zestawienie ogólnopolskie 10-11 lat