Grand Prix Polski w Pływaniu Długodystansowym

51 sierpnia w Kryspinowie k/Krakowa odbyły się zawody Grand Prix Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Były to już czwarte zawody z cyklu GP 2015, tym razem rozgrywane w ramach XXVI Krakowskiego Maratonu Długodystansowego.

Tydzień wcześniej w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Kryspinów był więc świetną okazją do rewanżów (w różnych kategoriach wiekowych) za mistrzostwa, bowiem wielu zawodników wystartowało także w Grand Prix. I kilka rewanżów, również z udziałem zawodników UKP „Fala”, powiodło się. Mistrz Polski wśród juniorów 17-18 lat – Kornel Sola z Fali Kraśnik tym razem musiał uznać wyższość swojego kolegi klubowego – Konrada Zapalskiego (Zapalski zwyciężył, a Sola zajął II miejsce wśród juniorów 17-18 lat). Obaj znaleźli się również w czołówce kategorii open – Konrad zajął IV miejsce, a Kornel V lokatę.

Najbardziej spektakularny rewanż wzięła jednak Magdalena Wieczorek. Zawodniczka „Fali” w Mistrzostwach Polski zajęła „najgorsze” dla sportowca – IV miejsce. W Kryspinowie natomiast zdecydowanie zwyciężyła w kat. juniorek 17-18 lat pokonując srebrną i brązową medalistkę niedawnych Mistrzostw Polski o ponad 3 minuty! Na podium Grand Prix w Kryspinowie stanęła również Julia Hajdenraich, która wywalczyła II miejsce w kategorii juniorek 15-16 lat.

Cała czwórka kraśniczan skompletowała tym występem wymaganą minimalną ilość startów w Grand Prix Polski (trzeba wystartować minimum w 3 imprezach z 5 możliwych), aby brać udział w końcowej klasyfikacji Grand Prix Polski 2015. Na końcowe wyniki trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, bowiem do rozegrania pozostała jeszcze jedna impreza ( BCT Gdynia Maraton – 22 sierpnia 2015r.), w której kraśniczanie już nie wezmą udziału, bowiem będą wtedy na obozie ogólnorozwojowym w Cmolasie. Tak czy inaczej powinni uplasować się na czołowych pozycjach w końcowej klasyfikacji GP Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych.

„ Nareszcie wakacje” – mówili zawodnicy po wyjściu z wody… choć przecież wakacje trwają już przeszło miesiąc. Im chodziło jednak o przerwę w treningach, która potrwa … tylko dwa tygodnie. W połowie sierpnia bowiem rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu 2015/2016.