Nasi Partnerzy

 

 

9 medali na Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego 2017

_DSC2020W dniach 9-10 grudnia na pływalni Aqua Lublin odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. W tej najważniejszej zimowej imprezie wojewódzkiej wystartowało prawie 300 zawodników z 28 klubów w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open.
Niestety w zawodach nie mogło wystartować kilku potencjalnych medalistów tej imprezy w UKP Fala Kraśnik (Artur Siekaczyński – „lodowiskowa” kontuzja łokcia , Magdalena Toporowska i Oskar Miazga – choroba). W związku z tym „ciężar” zdobywania medali wzięła na siebie Zofia Szewczyk, która wywalczyła ich aż 4 – 2 srebrne na 800m st. dowolnym ( w kategorii juniorek i open), 1 srebrny na 200m st. dowolnym i brązowy na 400m st. dowolnym. Dwukrotnie na trzecim stopniu podium stawała Anna Bucoń (na 100 i 200m st. grzbietowym). Swoje medale wywalczyli także: Aleksander Wietrzyk ( II miejsce na 50m st. grzbietowym), Aleksandra Kurzyna ( III miejsce na 400m st. zmiennym) i Piotr Borsuk (III miejsce na 100m st. grzbietowym). W czołówce zawodów w swoich kategoriach wiekowych plasowali się także: Maja Machulak, Maksymilian Swintozelski, Oliwia Sosnówka, Patryk Kasperski, Filip Bożek i Łukasz Borsuk.
Mistrzostwa Województwa zakończyły praktycznie sezon 2017. Za 10 dni w Łodzi odbędą się co prawda Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, ale tam Kraśnik reprezentował będzie jedynie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego Lublinie – Łukasz Borsuk. Pozostali pływacy „Fali” natomiast … już od poniedziałku rozpoczynają przygotowania do sezonu 2018.

Wyniki            Zdjęcia I dzień          Zdjęcia II dzień