Nasi Partnerzy

 

 

Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów

W dniach 15-17 grudnia 2023 roku odbyły się jednocześnie dwie imprezy mistrzowskie w pływaniu. W Bydgoszczy ścigali się juniorzy 16-sto letni, a w Olsztynie o tytuły walczyli juniorzy 17-18 lat. W obu miastach startowali kraśniczanie z Fali.
W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat wystąpili Milena Sosnówka i Dawid Dzięgielewski. To były bardzo dobre występy okraszone rekordami życiowymi na wszystkich dystansach, a także awansem do ścisłych finałów. Szczególnie zawody te zapamięta Milena Sosnówka, bowiem po raz pierwszy w swojej karierze awansowała do finału A! ( 200m st. motylkowym). To jej największe, dotychczasowe osiągnięcie w „pływaniu basenowym”. Ponadto uzyskiwała życiowe czasy na 50 i 100m st. motylkowym. Zadowolony z zawodów wrócił też Dawid Dzięgielewski. On także ustanawiał rekordy życiowe na 100 i 200m st. klasycznym, a na tym drugim dystansie awansował do finału B.
Jeszcze trudniejsza rywalizacja odbyła się w Olsztynie. Tam bowiem rywalizowali w jednej kategorii zawodnicy 17 i 18 letni ( wystartowało przeszło 350 zawodników). Tutaj Kraśnik reprezentowały same dziewczyny. Rewelacyjny start zanotowała Anna Wilk. Trenująca na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu zawodniczka, od przeszło roku boryka się z bardzo bolesną i uciążliwą kontuzją uniemożliwiającą pełną realizację przygotowań. Mimo tego, dzięki waleczności i cechom wolicjonalnym, wciąż jest czołową w Polsce pływaczką długodystansową. W Olsztynie zajęła V miejsce na 800m st. dowolnym i dwukrotnie VI lokatę na 400m st. dowolnym i 400m st. zmiennym! Dodatkowo poprawiała własne rekordy i rekordy Klubu! Inna uczennica SMS-u tym razem z Ostrowca Świętokrzyskiego – Oliwia Sosnówka nastawiała się jak zwykle na start na 200m st. motylkowym. I mimo, że nie wszystko poszło po jej myśli i według planu – osiągnęła cel awansując do finału B ( zajęła w mim VII miejsce). Najbardziej zapracowaną, w sensie ilości startów, była natomiast Maja Ryfka. Licząc starty w eliminacja i finałach (a zawsze awansowała do finałów) stanęła na słupku startowym aż 12 razy! I poradziła sobie z tym obciążeniem doskonale! Poprawiała swoje najlepsze w życiu osiągnięcia seriami – najpierw w eliminacjach, a później w finałach. Często o kilka sekund, co w pływaniu w tych kategoriach wiekowych zdarza się raczej rzadko. Stosunkowo najlepszy był jej start na 200m st. zmiennym dający VIII miejsce w Polsce. Ponadto była dwukrotnie IX na 100m st. motylkowym i 200m st. grzbietowym.
To były bardzo udane mistrzostwa dla zawodników Fali. Zadowoleni są także trenerzy – to bardzo ważne, aby zawodnicy osiągali swoje najlepsze wyniki właśnie podczas głównych imprez danego okresu przygotowawczego.