Nasi Partnerzy

krasnik-herbkraśnik powiatpzplozplus1463682_612940672103098_876955582_nmopsmosirKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAPFSMMSiT

 

Zawody w Pływaniu Rodzinnym – „Świąteczne Łapanie Karpia” 2013

img_1411

22 grudnia, tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed świętami na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody w Pływaniu Rodzinnym pt. „Świąteczne Łapanie Karpia”. To już jedenasty wieczór ze sportem pływackim rozgrany w formule rywalizacji rodzinnej.
W 2013 roku wystartowała rekordowa liczba przeszło 140 osób ! Jak zwykle impreza przebiegała w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze i była sportowym przerywnikiem w świątecznych przygotowaniach. Trzeba jednak przyznać, ze rywalizacja była na serio i stała na wysokim poziomie sportowym. Wcześniej jednak Prezes UKP Fala Kraśnik wręczył klubowe stypendia sportowe najlepszym zawodnikom Fali – czołowym pływakom Polski w swoich kategoriach wiekowych (stypendyści to: Konrad Zapalski, Kornel Sola, Igor Prószyński, Karol Grzywa, Magdalena Wieczorek i Artur Siekaczyński).
W zawodach tradycyjnie ścigano się w 8 kategoriach (pływano sztafety 2x25m).
Oto poszczególne wyniki:

KATEGORIA – MĄŻ I ŻONA

1. Siekaczyński Zbigniew i Monika 30,90
2. Burakowski Lech i Dorota 38,66
3. Wąsik Andrzej i Renata 40,50
4. Bożek Marcin i Anna 41,82

KATEGORIA – BRAT I BRAT

1. Zapalski Konrad i Krystian 26,60
2. Gajewski Jakub i Kuśmierz Karol 29,16
3. Borsuk Łukasz i Piotr 31,82
4. Siekaczyński Artur i Wojciech 36,50
5. Kowalski Bartłomiej i Kamil 50,29
6. Wiśniewski Patryk i Arek 1:08,41
7. Paszkowski Błażej i Jakub 1:08,70
8. Baj Szymon i Norbert 1:25,70

KATEGORIA – SIOSTRA I SIOSTRA

1. Bucoń Anna i Magdalena 33,04
2. Kurzyna Nina i Aleksandra 36,08
3. Szkałuba Katarzyna i Zuzanna 43,31
4. Machulak Maja i Milena 51,72

KATEGORIA – MATKA I SYN

1. Sola Agnieszka i Kornel 33,29
2. Burakowska Dorota i Fabian 34,20
3. Szymula Joanna i Michał 41,21
4. Wąsik Renata i Jakub 35,69
5. Latosiewicz Agnieszka i Mateusz 35,75
6. Siekaczyńska Monika i Artur 36,00
7. Kułaga Iwona i Jasiek 36,31
8. Bożek Anna i Filip 41,66
9. Siekaczyńska Monika i Wojtek 45,31

KATEGORIA – OJCIEC I CÓRKA

1. Rynkowski Tomasz i Martyna 29,62
2. Krawiec Piotr i Ewa 29,83
3. Korecki Mirosław i Zuzanna 32,16
4. Saluter Edward i Nina 33,09
5. Leszczyński Mirosław i Eliza 33,40
6. Machulak Maciej i Maja 33,88
7. Bryczek Ireneusz i Maria 35,34
8. Saj Tomasz i Maja 35,54
9. Bucoń Janusz i Anna 36,43
10. Bucoń Janusz i Magdalena 36,56
11. Biskup Paweł i Paulina 36,97
12. Obara Krzysztof i Wiktoria 41,40
13. Szkałuba Piotr i Katarzyna 44,25
14. Janus Jakub i Weronika 45,50
15. Sosnówka Jacek i Oliwia 48,26
16. Lender Paweł i Hanna 54,75
17. Szkałuba Piotr i Zuzanna 49,03
18. Milanowski Artur i Anna 1:02,25
19. Kaczmarski kamil i Natalia 1:04,85
20. Sosnówka Jacek i Milena 1:08,70
21. Wąsik Andrzej i Anna 1:16,88
22. Michota Andrzej i Natalia 1:26,22

KATEGORIA – SIOSTRA I BRAT

1. Zapalska Marlena i Konrad 29,89
2. Krawiec Ewa i Janek 30,62
3. Dacka Agata i Rąbel Mateusz 30,82
4. Korecki Kasper i Zuzanna 32,11
5. Leszczyńska Eliza i Damian 32,94
6. Bryczek Maria i Chibicki Filip 34,05
7. Kołosińska Emilia i Matysiak Marcin 35,40
8. Kułaga Julia i Jan 35,56
9. Kijewska Aleksandra i Krzysztof 37,86
10. Bucoń Paweł i Anna 38,37
11. Majewska Jagoda i Gabriel 38,47
12. Bucoń Magda i Paweł 39,06
13. Kulpa Amelia i Sola Kornel 40,66
14. Mazur Julia i Stępień Patryk 41,76
15. Saluter Nina i Wiśniewski Patryk 42,05
16. Wilk Ania i Wanatowicz Antek 44,77
17. Miazga Dominika i Oskar 47,31
18. Sosnówka Oliwia i Kowalski Bartłomiej 47,72
19. Rynkowska Martyna i Gołębiowski Kacper 48,47
20. Biskup Paulina i Jakub 49,01
21. Szewczyk Zosia i Serwatka Szymon 49,06
22. Wąsik Anna i Kuba 50,48
23. Witek Julia i Szymański Kuba 53,75
24. Sosnówka Oliwia i Kowalski Kamil 50,15

KATEGORIA – OJCIEC I SYN

1. Cis Andrzej i Piotr 28,12
2. Wąsik Kuba i Andrzej 28,74
3. Krawiec Piotr i Janek 28,96
4. Burakowski Lech i Fabian 29,22
5. Siekaczyński Zbigniew i Artur 29,29
6. Leszczyński Mirosław i Damian 29,87
7. Bożek Marcin i Filip 32,32
8. Krawiec Maciek i Sławek 30,96
9. Korecki Mirek i Kasper 31,90
10. Borsuk Jacek i Łukasz 32,32
11. Borsuk Jacek i Piotr 33,63
12. Kuśmierz Krzysztof i Karol 34,50
13. Jachura Tomasz i Jan 35,53
14. Siekaczyński Zbigniew i Wojtek 37,85
15. Wojtaszek Piotr i Jakub 38,46
16. Biskup Paweł i Jakub 40,80
17. Bucoń Leszek i Paweł 43,26
18. Saluter Edward i Wiśniewski Patryk 43,82
19. Swintozielski Roland i Maksymilian 44,08
20. Cielepała Sławek i Dominik 56,37

KATEGORIA – MATKA I CÓRKA

1. Kułaga Iwona i Julia 34,26
2. Kurzyna Agnieszka i Nina 36,80
3. Kurzyna Agnieszka i Aleksandra 38,03
4. Hajdenraich Julia i Katarzyna 43,82
5. Machulak Monika i Maja 44,69
6. Kulpa Agnieszka i Amelia 47,09
7. Bis Jolanta i Aleksandra 47,16
8. Wąsik Renata i Anna 1:03,49
9. Lenart Beata i Maria 1:04,10

Całej imprezie jak zwykle przyglądał się i kibicował Burmistrz Kraśnika – Mirosław Włodarczyk. Poza rywalizacją rodziną odbyły się też wyścigi niespodzianki. Między innymi wyłoniono Świąteczną Żabę (Anna Bucoń) i Świątecznego Delfina (Jan Jachura), ale pływano też w Wyścigu Trójkami ( Hajdenraich Julia, Bryczek Maria, Rynkowska Martyna i Zapalski Konrad, Kuśmierz Karol, Gajewski Kuba) czy stylem odwrotnym (Julia Hajdenraich i Kornel Sola). Wiele emocji związanych było z konkursem „Zanurkuj po kasę”, w którym wyłonieni w drodze losowania uczestnicy nurkowali po 200zł w monetach 1zł i 2zł, a główny sponsor konkursu – Jarosław Dąbrowski ze szkoły nurkowania „EAGLERAY” robił podwodną dokumentację . Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, a także wzięli udział w uroczystym poczęstunku przy dźwiękach kolędy.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim pływającym rodzinom za udział, a sponsorom (Zakłady Poligraficzne AJG, Jarosław Dąbrowski – szkoła nurkowania „EAGLERAY”, Sklep „Sportive” Kraśnik, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ANNEX- Hurtownia artykułów biurowych i papierniczych, Usługi Cateringowe – Beata Węgrzyn, TYR Polska i Panie Dorota i Anna Burakowskie) za hojne wsparcie imprezy.
Do zobaczenia za rok !

Zdjęcia                 Film

Jedna odpowiedź na „Zawody w Pływaniu Rodzinnym – „Świąteczne Łapanie Karpia” 2013