Wysocka, Sosnówka i Bucoń mistrzami województwa

W dniach 25-26 czerwca w Lublinie rozegrano Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Jak zwykle rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open.

W zawodach wystartowało ośmioro zawodników UKP Fala Kraśnik. Mistrzami województwa w kategorii juniorów zostali Amelia Wysocka ( na 50m st. dowolnym – jednocześnie była III w kategorii open), Milena Sosnówka ( 800m st. dowolnym) i Paweł Bucoń na 200m st. grzbietowym. Milena Sosnówka zajęła także dwukrotnie II miejsce na 50 i 100m st. motylkowym oraz III miejsce na 200m tym stylem, a Paweł Bucoń wywalczył dwukrotnie III lokatę na 50 i 100m st. grzbietowym. Na podium stanęli również: Danylo Fylypiv ( II miejsca na 200 i 1500m st. dowolnym i III miejsca na 100, 400 i 800m tym stylem), Dawid Dzięgielewski ( czterokrotnie III na 50,100 i 200m st. klasycznym i 400m st. zmiennym), Oliwia Sosnówka ( II miejsce na 1500m st. dowolnym), Gabriela Surowiec ( III miejsce na 200m st. grzbietowym) oraz najmłodsza, startująca w kategorii młodziczek – Emilia Surowiec ( II miejsce na 800m st. dowolnym i dwukrotnie III na 200 i 400m tym stylem). W sumie zawodnicy Fali wywalczyli 24 medale, ale tych medali byłoby pewnie znacznie więcej. Nie wystartowały bowiem w zawodach Anna Wilk i Maja Ryfka, które uczą się w szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu i tam przygotowują się do startu w Letnich Mistrzostwach Polski. Nie stanął na starcie także przemęczony startem w Igrzyskach Olimpijskich Głuchych i kontuzjowany Rafał Wójcik, a Amelia Wysocka, też borykająca się z kłopotami zdrowotnymi, wystąpiła tylko na jednym dystansie.

Ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów będzie udział w Otwartych Mistrzostwach o Puchar Prezydenta Puław ( 2 lipca 2022r.)