Podsumowano Ligi Pływackie 2017

_DSC14943 grudnia 2017r. na Aqua Lublin odbyła się Finałowa Multiliga w Pływaniu 2017. Forma Multiligi (połączonych lig – Dzieci i Młodzików 11-12 lat oraz Ligi Juniorów (tzw. open) obowiązuje od biegłego roku i zakłada takie wspólne rozegranie zawodów na rozpoczęcie (I runda) i na zakończenie (V runda) roku kalendarzowego.

Podczas tych zawodów wystartowało niemal 400 zawodników z 22 klubów dając przegląd „posiadania” zawodników na Lubelszczyźnie niemal we wszystkich kategoriach wiekowych. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy w młodszej kategorii. Przez cały rok dominowali w swojej Lidze (wygrali klasyfikacje wszystkich dotychczasowych rund) i tak samo było w ostatnich zawodach. Na podium stawali: Amelia Wysocka (dwukrotnie I miejsce na 50m st. grzbietowym i 100m st. dowolnym), Błażej Paszkowski (dwukrotnie I miejsce na 50m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym), Milena Machulak (I miejsce na 200m st. zmiennym i III miejsce na 100m st. dowolnym, Wojciech Siekaczyński (II miejsce na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 100m st. dowolnym), Anna Wilk ( II miejsce na 200m st. zmiennym) i Paweł Bucoń ( II miejsce na 100m st. dowolnym). Bezkonkurencyjne były sztafety Fali 4x50m st. dowolnym w kat. 10-11 lat – zarówno wśród dziewcząt (A. Wysocka, M. Machulak, Maja Ryfka i A. Wilk) jak i chłopców (P. Bucoń, W. Siekaczyński, Rafał Wójcik i B. Paszkowski). Podsumowaniem znakomitego roku startów była klasyfikacja najlepszych zawodniczek i zawodników całej Ligi 2017, w której miejsca na podium w kategorii 10-11 lat zajęli …prawie sami zawodnicy UKP Fala Kraśnik! Wśród dziewcząt najwięcej punktów wywalczyła Amelia Wysockie, II miejsce przypadło Annie Wilk, a III – Milenie Machulak. Wśród chłopców najlepszym okazał się Błażej Paszkowski, a III lokatę wywalczył Paweł Bucoń.

W stojących na bardzo wysokim poziomie zawodach Ligi open ( 13 lat i starsi) dobrze wypadli także nieco starsi zawodnicy Fali. Na podium stanęli Artur Siekaczyński (II m na 200m st. grzbietowym) i Łukasz Borsuk ( III miejsce na 100m st. motylkowym). Obaj w tych startach ustanowili nowe rekordy klubu ( odpowiednio – 2:11,20 i 58,76). Rekord klubu ustanowiła tez męska sztafeta 4x100m st. zmiennym w składzie: A. Siekaczyńki, Kacper Blat, Ł. Borsuk i Maciej Krawiec). W klasyfikacji drużynowej całej Ligi Open nasz drużyna zajęła V miejsce.

Ogólnie w ostatniej finałowej Multilidze UKP Kraśnik zwyciężyła w klasyfikacji medalowej zdobywając w sumie 14 medali ( w tym 7 złotych).

Rozpoczęcie kolejnej edycji Lig Wojewódzkich w Pływaniu planuje się na 27 stycznia 2018r. Klub z Kraśnika przystąpi do tych zawodów z mocnymi postanowieniami podtrzymania dobrej passy.