Podsumowano Ligi Pływackie 2016

26 listopada na Aqua Lublin odbyła się Finałowa Multi Liga w Pływaniu 2016. Forma Multi Ligi (połączonych lig – Dzieci i Młodzików 11-12 lat oraz Ligi Juniorów) obowiązuje od tego roku i zakłada takie wspólne rozegranie zawodów na rozpoczęcie (I runda) i na zakończenie (V runda) roku kalendarzowego.

Podczas tych zawodów wystartowało niemal 400 zawodników z 20 klubów dając przegląd „posiadania” zawodników na Lubelszczyźnie niemal we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród młodszych zawodników „Fali” najlepiej zaprezentował się Błażej Paszkowski, który wywalczył II miejsce 50m st. grzbietowym oraz był IV na 100m st. dowolnym. W tej grupie wiekowej wyróżnić należy też Annę Wilk (dwukrotnie V miejsce  na 100m st. dowolnym i 200m st. zmiennym) oraz Magdalenę Toporowską (IV miejsce na 200m st. klasycznym). Na podium stanęły  dwie nasze sztafety: 4×50 dowolnym kobiet 10-11 lat (Oliwia Sosnówka, Maja Ryfka, Milena Machulak i A. Wilk) oraz 4×100 dowolnym MIX -12 lat (M. Toporowska, Jan Jachura, Oskar Miazga i Sara Łukasik). W klasyfikacji drużynowej całej Ligi Dzieci i Młodzików „Fala” zajęła VI miejsce.

Wśród starszych zawodników (choć większość to 13-14 latki) najlepiej zaprezentowali się: Aleksandra Kurzyna – II miejsce na 400m st. dowolnym, Artur Siekaczyński (III miejsce na 200m st. grzbietowym i VI miejsce na 400m st. dowolnym), Zofia Szewczyk (V miejsce na 400m st. dowolnym) i Mateusz Masiak (V miejsce na 200m st. grzbietowym). Bardzo młoda ekipa „Fali” zajęła w klasyfikacji całej Ligi 2016 – IX miejsce drużynowo.

Rozpoczęcie kolejnej edycji Lig Wojewódzkich w Pływaniu planuje się na 4 lutego 2017r. Klub z Kraśnika przystąpi do tych zawodów z mocnymi postanowieniami poprawienia tegorocznych lokat.