Pływały dziewczyny

W dniach 25-26 marca 2023 roku odbyły się dwie ogólnopolskie imprezy pływackie z udziałem zawodników UKP Fala Kraśnik. W Oświęcimiu – Grand Prix Polski, a w Lublinie Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat – I runda.

Tak się złożyło, że w obu imprezach Kraśnik reprezentowały wyłącznie dziewczęta. W Oświęcimiu pływały uczące się na co dzień w tamtejszej Szkole Mistrzostwa Sportowego – Anna Wilk i Maja Ryfka. Obie zaprezentowały się dobrze zajmując w swoich kategoriach wiekowych ( juniorek 16 lat) czołowe lokaty. Ania zwyciężyła na 400m st. zmiennym oraz była V na 400m st. dowolnym, a Maja zajęła V miejsce na 200m st. grzbietowym oraz VII lokatę na 100m tym stylem.

W Lublinie natomiast popłynęły Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska. Emilia stanęła na podium na 400m st. dowolnym ( II miejsce) oraz dwukrotnie tuż za podium ( IV miejsce) na 100 i 200m st. grzbietowym. Te starty dały jej IV lokatę klasyfikacji najlepszych zawodniczek 13 lat zawodów. Nikola natomiast w swoich najlepszych startach była VII na 200m st. grzbietowym i VIII na 100 i 400m st. dowolnym. Obie młodziczki we wszystkich swoich startach ustanawiały rekordy życiowe.

Przed pływakami Fali kolejne starty. Najbliższy już w tę sobotę – w Lublinie odbędą się Mistrzostwa Województwa w Pływackim Wieloboju.