Nasi Partnerzy

 

 

Pływaliśmy w Grand Prix Polski

W dniach 10-11 marca 2018r. na pływalni Aqua Lublin odbyły sie zawody z cyklu Grand Prix Polski w Pływaniu. Niemal cała czołówka pływaków Polskich ścigała się na pływalni w konfiguracji 50-cio metrowej po raz pierwszy w roku 2018. Zawody były rekordowe pod względem ilości uczestników – przeszło 700 uczestników ze115 klubów w tym z Norwegii i Ukrainy.

Dla młodych zawodników Fali start w Grand Prix to okazja do „pościgania” się z czołówka krajową seniorów ale także z najlepszymi w kraju zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych. Tym razem nasi zawodnicy 14-sto letni i starsi sami decydowali czy są gotowi na takie zawody i czym będą startować. Ostatecznie w Lublinie wystąpiło 8 zawodników UKP Fala Kraśnik. Na wyróżnienie zasłużył Filip Bożek, który we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe. Najwyższe pozycje (w swoich kategoriach wiekowych) zajęli: Artur Siekaczyński (IV miejsce na 1500m st. dowolnym i VI miejsce na 200m st. grzbietowym) oraz Zofia Szewczyk – VII miejsce na 800m st. dowolnym. „Padły” też dwa rekordy Klubu: Artur Siekaczyński – 2:17,13 na 200m st. grzbietowym i powracający do „prawdziwego” pływania Kacper Blat -33,46 na 50m st. klasycznym.
Następnymi zawodami dla juniorów Fali będzie II runda Ligi Wojewódzkiej Open, która rozegrana zostanie 8 kwietnia w Kraśniku

Wyniki AGP           Zdjęcia