Nasi Partnerzy

 

 

Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Kraśnika 2017 rostrzygnięty.

We środę 14 marca w sali koncertowej Szkoły Muzycznej rozstrzygnięto plebiscyt na najpopularniejszego Sportowca Kraśnika 2017 roku zorganizowany przez Urząd Miasta. Puchary i nagrody w dziewięciu kategoriach wręczyli burmistrz Mirosław Włodarczyk i jego zastępca Marzena Pomykalska. Wybór odbywał się poprzez głosowanie na kuponach zamieszczonych w gazecie „Życie Kraśnika”, a także głosowanie na Facebooku i poprzez pocztę elektroniczną. Wśród nagrodzonych najczęściej pojawiali się przedstawiciele naszego klubu. I tak najpopularniejszą zawodniczką zarówno w sportach indywidualnych jak i drużynowych została Maj Machulak. Drużyną roku została grupa 10cio latków Fali. A trenerem roku uznano Grzegorza Mazurka. 

Miłym akcentem było odczytanie listu jaki napisały byłe zawodniczki Fali a jednocześnie córki naszego trenera Karolina i Zuza. Pod jego treśćą podpisują się także pozostali zawodnicy naszego klubu. 

„Jeśli Trenerem Roku został Grzegorz Mazurek to bardzo chciałybyśmy aby ten tekst został odczytany pod naszą niestety nieobecność. Dla nas, jako byłych zawodniczek Grzegorza Mazurka, on już jest Trenerem Roku od kilkunastu lat, a dokładniej odkąd nauczył nas pływać i zaraził nas miłością do tego sportu. Ten człowiek nie jest tylko TRENEREM. On jest nauczycielem/wychowawcą, psychologiem, przyjacielem. Dla nas to ogromny autorytet. Jego osiągnięcia w ciągu tych 20stu lat (w tym roku mija 20 lat Fali Kraśnik) dla wielu są marzeniem. Dlatego też uważamy, że ta nagroda właśnie jemu się należy i bardzo dziękujemy wszystkim którzy na niego zagłosowali. Dziękujemy tym, którzy doceniają jego trud i zaangażowanie. Pod skrzydłami Grzegorza Mazurka wychowankowie klubu FALA Kraśnik zdobyli ponad 150 medali Mistrzostw Polski juniorów w różnych kategoriach wiekowych jak i w seniorach. Padło wiele rekordów Polski. Wychował uczestniczki Mistrzostw Europy Juniorów, uczestniczkę Mistrzostw Europy seniorów, Medalistkę Mistrzostw Europy Juniorów, Mistrzynię Świata Juniorów i Olimpijkę. 

Z miasta Kraśnik wywodzi się czworo Olimpijczyków. Trzech mężczyzn (Marek Stępień – szpadzista, Jerzy Nieć – zapaśnik oraz Marek Bajan – pięcioboista ) oraz jedna kobieta i to właśnie wychowanka Grzegorza Mazurka, która jako jedyna podczas Igrzysk Olimpijskich startowała w barwach klubu z naszego miasta.
To on wielu z nas nauczył samodyscypliny, dążenia do celu, znoszenia porażek i cieszenia się sukcesem. Nauczył nas aby nie spoczywać na laurach tylko brać się do jeszcze cięższej roboty. Nauczył świadomości tego co i jak należy robić aby dążyć do osiągnięcia sukcesu, naszego sukcesu, na miarę naszych możliwości. On wyciągał z nas to co najlepsze – często my sami nie wierzyliśmy ile możemy zdobyć – natomiast on nigdy nie zwątpił. To są właśnie cechy prawdziwego trenera i naszym zdaniem Grzegorz Mazurek właśnie te cechy ma. My miałyśmy jeszcze takie szczęście, że ta sama osoba w domu była naszym tatą. Dlatego też uważamy, że tytuł Trenera Roku jest tu jak najbardziej zasłużony – mimo, że wcale się tego nie domaga. A wiecie dlaczego? Bo nie robi tego tylko dla siebie, robi to przede wszystkim dla swoich zawodników. Mimo, że bardzo często nie ma już siły i jest wykończony zarówno fizycznie jak psychicznie, nie wyobraża sobie życia bez Was zawodników, bez tego klubu i tego sportu jakim jest pływanie”.

Z serdecznymi pozdrowieniami Karolina i Zuza Mazurek

Zdjęcia