Nasi Partnerzy

 

 

Mistrzostwa Województwa w Pływaniu Długodystansowym

5 marca 2022 na pływalni Aqua Lublin rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Długodystansowym. Rywalizowano na dystansach 800, 1500 i 5000m w trzech kategoriach wiekowych : młodzików 12-13 lat, juniorów 14-16 lat i open. Już same dystanse na tych zawodach pokazywały, że jest to impreza dla najwytrwalszych.

            Zawodnicy Fali zawsze dobrze czuli się w startach na długich dystansach. Ostatnio jednak, ze względu na trwający od dawna remont pływalni – przygotowanie do takich zawodów jest mocno ograniczone. Nie przeszkodziło to naszym zawodnikom w osiągnięciu świetnych wyników. Najlepiej spisała się Anna Wilk, która została mistrzynią województwa zarówno na 1500 m jak i na 5000m i oczywiście uznano ją najlepszą juniorką zawodów. Ania dodała jeszcze srebrny medal na 1500m w kategorii open. Mistrzem województwa wśród juniorów został także Rafał Wójcik – płynął na dystansie 800m st. dowolnym. Medale zdobywali również: Emilia Surowiec – II miejsce na 800m w kategorii młodzików, Paweł Bucoń – II miejsce na 5000m, Milena Sosnówka – dwukrotnie III miejsce na 1500 i 5000m i specjalizująca się w sprintach Amelia Wysocka – III miejsce na 800m w kategorii juniorów. Nie stawali na podium, ale w bardzo dobrej formie wykonali swoje zadania: Gabriela Surowiec, Nikola Dzięgielewska, Blanka Konopka, Dawid Dzięgielewski i Piotr Borsuk.

Dzień wcześniej w Lublinie na pływalni H2O odbyła się II runda Ligi Dzieci i Młodzików 10-13 lat w Pływaniu. Jak zwykle Kraśnik reprezentowały 3 dziewczynki. Emilia Surowiec wywalczyła III miejsce na 100m st. dowolnym i V lokatę na 200m st. grzbietowym, a Nikola Dzięgielewska była dwukrotnie VI na tych dystansach – obie    w kategorii młodziczek 12 lat. Wśród 13 latek natomiast na tych samych dystansach wystartowała Blanka Konopka. Zajęła odpowiednio VIII i VII miejsce.

            Za dwa tygodnie kolejne emocje pływackie. W dniach 19-20 marca w Lublinie odbędą się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat,  a w tym samym czasie w Oświęcimiu ścigać się będą najlepsi Polscy zawodnicy w kolejnej edycji Arena Grand Prix Polski.

galeria

galeria liga

wyniki