Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci 10-11 lat

DSC_2686

W dniu 12.11.2016 r. na 25-cio metrowej pływalni H2O w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10 i 11 lat. W zawodach wzięło udział 205 zawodników z 20 klubów naszego województwa, w tym 15 osobowa ekipa UKP „FALA” Kraśnik.

Rewelacyjnie w zawodach zaprezentowała się 10-cioletnia Anna Wilk, która została dwukrotną Mistrzynią Województwa – na dystansach 50 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem dowolnym. Ponadto zdecydowanie zwyciężyła w rywalizacji na Najlepszą Zawodniczkę za dwa starty. Bardzo dobrze wypadł również Błażej Paszkowski, który został Mistrzem Województwa na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz zdobył srebrny medal na dystansie 50 m st. dowolnym. W rywalizacji na Najlepszego Zawodnika mistrzostw Błażej zajął II miejsce. Bardzo dobre starty zaliczyli również inni zawodnicy UKP „FALA”: wśród 10-latków Milena Machulak zajęła IV miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym oraz V miejsce na dystansie 50 m st. klasycznym, zaś wśród chłopców Bartosz Chmiel był piąty na dystansie 50 m st. grzbietowym, a Rafał Wójcik szósty na dystansie 50 m st. motylkowym.                                                                                                                                                                              Z kolei wśród 11-latków Oliwia Sosnówka zajęła IV miejsce na dystansie 200 m st. zmiennym oraz V miejsce na dystansie 100 m st. klasycznym.                                                                                                                                                                                                                                                                 Pozostali zawodnicy: Lena Grabczak, Monika Marzec, Natalia Michota, Anna Milanowska, Laura Przywara, Gabriela Surmacz, Aniela Żuber, Karol Piłat i Bartosz Zarawski poprawili swoje rekordy życiowe, ale tym razem znaleźli się poza dekorowaną „szóstką”.

Znakomite starty młodych kraśniczan przełożyły się na zajęcie przez UKP „FALA” Kraśnik drugiego miejsca w klasyfikacji medalowej mistrzostw.