Nasi Partnerzy

 

 

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat – II runda

W dniach 11-12 czerwca na krytej pływalni OSiR w Zamościu rozegrano II rundę (pierwsza odbyła się w marcu br.  w Lublinie) Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwa Młodzików 12 lat w Pływaniu. Wystartowali zawodnicy 12-letni z 12 klubów Lubelszczyzny.

W sumie start 7-osobowej ekipy „Fali” należy uznać za udany. Nasi zawodnicy w 28 startach indywidualnych (każdy startuje czterokrotnie) ustanowili 20 nowych rekordów życiowych. Najwyższe pozycje wywalczyli: Aleksander Wietrzyk – III miejsce na 100m st. grzbietowym i dwukrotnie IV miejsce na 200m st. grzbietowym i 200m st. klasycznym, Magdalena Toporowska – IV miejsce na 200m st. klasycznym oraz Oskar Miazga V miejsce na 400m st. dowolnym.

W najważniejszej w tych zawodach klasyfikacji drużynowej UKP „Fala” zajęła  IV miejsce. To dość wysoka lokata, tym bardziej, że nie wystartował Jakub Kolasa (wybrał zawody kartingowe) i tym samym zostawił swoją drużynę „na lodzie” (mogliśmy wystawić tylko jedna sztafetę, a do punktacji drużynowej wchodzą wyniki dwóch sztafet).

Teraz przed 12-letnimi zawodnikami już właściwie przerwa wakacyjna (niektórzy będą mogli wystartować jeszcze w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Open), a już od połowy sierpnia wznowienie treningów i obóz ogólnorozwojowy.

Wyniki