Nasi Partnerzy

Medale Fali na Wodach Otwartych

W dniach 26-27 lipca na jeziorze Ukiel w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Jak co roku zawody rozegrano w następujących kategoriach wiekowych i dystansach – Juniorzy 14-letni (2500 m), Juniorzy 15-16 lat (5000 m), Juniorzy 17-18 lat (7500 m), młodzieżowcy (19-23 lata) i Seniorzy (10000 m). Odbyły się także wyścigi sztafet 3x2500m. Kraśniczanie z UKP „Fala” od kilku lat z powodzeniem rywalizują na wodach 0twartych. Tym razem w 12-osobowej ekipie było aż siedmioro debiutantów. Debiutowali oczywiście 14- latkowie, ale to właśnie oni zajęli najwyższe lokaty. Brązowe medale w wyścigach indywidualnych wywalczyli: Maja Machulak i Maksymilian Swintozelski. Ponadto wśród dziewcząt Aleksandra Kurzyna zajęła IV miejsce, a wśród chłopców V był Patryk Kasperski, a VI – Piotr Borsuk. Natomiast sztafeta 14-latków w składzie: Maja Machulak, Maksymilian Swintozelski i Patryk Kasperski wywalczyła tytuł Mistrza Polski!
W kategorii 15-16 lat pływali: Zofia Szewczyk (V miejsce), Aleksandra Kaproń (X miejsce) wśród dziewcząt, a wśród chłopców: Artur Siekaczyński (VII miejsce), Łukasz Borsuk (VIII miejsce) i Filip Bożek (XIII miejsce). W tej kategorii zespół sztafetowy w składzie: Artur Siekaczyński, Łukasz Borsuk i Zofia Szewczyk wywalczył brązowy medal!
W kategorii Juniorów 17-18 lat wysoką IV lokatę wywalczył Maciej Krawiec, a Mateusz Masiak był VII. Fala „skonstruowała” jeszcze dwa zespoły sztafetowe w składach: Maciej Krawiec, Mateusz Masiak i Aleksandra Kurzyna oraz Filip Bożek, Piotr Borsuk i Aleksandra Kaproń. Ponieważ składały się one z zawodników (i zawodniczek) z różnych kategorii wiekowych – były klasyfikowane w kategorii Open i zajęły odpowiednio VII i IX miejsce.
Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych zakończyły letni sezon dla kraśnickich pływaków. Teraz 2 tygodnie wakacji i już od połowy sierpnia rozpoczną się przygotowania do sezonu 2017-2018.