„Laury Koziołka” rozdane

DSC_0645W dniu 28.10.2017 r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się Finałowa Runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. W zawodach tych wystąpiła 18-osobowa ekipa UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.
Zawody te były podsumowaniem rocznych zmagań pływaków, którzy rywalizowali w 7 kategoriach wiekowych – od dzieci 8-letnich do 16-latków.

Podczas ostatniej rundy najlepiej zaprezentowali się:

8 lat i młodsi – Jolanta Kwietniewska – srebro na 50 m st. grzbietowym i brąz na 50 m st.
dowolnym
10 lat – Amelia Wysocka – złoto na 50 m st. klasycznym i 100 m st. dowolnym Gabriela Surowiec – srebro na 50 m st. klasycznym Paweł Bucoń – złoto na 50 m st. klasycznym i 100 m st. dowolnym Wojciech Siekaczyński – srebro na 100 m st. dowolnym
11 lat – Błażej Paszkowski – złoto na 50 m st. motylkowym i 200 m st. grzbietowym

Bardzo dobrze zaprezentowały się również zespoły sztafetowe 4×50 m st. dowolnym w kategorii 10-11 lat. Zarówno dziewczęta (A. Wysocka, G. Surowiec, Milena Sosnówka, Maja Ryfka), jak i chłopcy (P. Bucoń, W. Siekaczyński, B. Paszkowski, Bartosz Chmiel) zajęli zdecydowanie pierwsze miejsca.
Pozostali zawodnicy: Weronika Stefanek, Anna Wąsik, Emilia Wielgus, Klara Włodarczyk, Marcel Wilk, Kacper Bończoszek, Dawid Dzięgielewski, Patryk Mączka i Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty i wielokrotnie poprawiali rekordy życiowe.
Po zakończeniu konkurencji V rundy zawodów podsumowano całoroczne zmagania we wszystkich kategoriach wiekowych. Duża część „Laurów Lubelskiego Koziołka” powędrowała na ręce kraśnickich pływaków. W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) drugą zawodniczką w klasyfikacji generalnej została Jolanta Kwietniewska. Wśród 10-ciolatków na najwyższym stopniu podium stanęła Amelia Wysocka, zaś Gabriela Surowiec była trzecia. Z kolei wśród chłopców trzecie miejsce zajął Wojciech Siekaczyński. Wśród 11-latków najlepszym okazał się Błażej Paszkowski. Dodatkowo UKP „FALA” Kraśnik zajęła III miejsce w klasyfikacji klubowej, mimo iż podczas wszystkich rund miała swoich przedstawicieli tylko w najmłodszych kategoriach wiekowych.
Kolejne starty pływaków UKP „FALA” w zawodach „O Laur Lubelskiego Koziołka” dopiero w 2018 roku, podczas 42 edycji tych zawodów.