Laur Lubelskiego Koziołka

DSC_9267W dniu 4 czerwca na obiekcie Aqua Lublin odbyła się III Runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Wystąpiło w nich niemal 400 zawodników z 20 klubów. W zawodach tych wystartowało 22 młodych pływaków UKP „FALA” Kraśnik, którzy rywalizowali w czterech najmłodszych kategoriach wiekowych – 8 lat i młodsi, 9 lat, 10 lat oraz 11 lat.

W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) klub reprezentowało 3 zawodników – Zuzanna Pluta, Kacper Bończoszek oraz Gabriel Świca. Cała trójka wróciła do domu z dyplomami (dekorowano do X miejsca). Zuzia zajęła IX miejsce na dystansie 25 m st. dowolnym, Gabryś zajął VII miejsce na 25 m st. grzbietowym oraz IX miejsce na 25 m st. dowolnym, zaś Kacper zajął X miejsce na 25 m st. grzbietowym.

W kolejnych dwóch kategorii wiekowych (9 i 10 lat) zawodnicy UKP „FALA” najmocniej zaznaczyli swą obecność. Spośród 9-latków zarówno Amelia Wysocka, jak i Paweł Bucoń dwukrotnie zwyciężali na dystansach 25 m st. klasycznym oraz 50 m st. dowolnym . Ponadto wśród dziewcząt Milena Sosnówka zajęła V miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym. Z kolei wśród chłopców Wojciech Siekaczyński zajął dwukrotnie II miejsce, zaś Jan Szymula, również dwukrotnie VII miejsce. W kategorii wiekowej 10 lat Anna Wilk zajęła dwukrotnie I miejsce – na dystansach 50 m st. motylkowym oraz 100 m st. grzbietowym. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej I miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym zajął Błażej Paszkowski, z kolei na 100 m st. grzbietowym był drugi.

W najstarszej kategorii wiekowej, w której startowali kraśniczanie, Oliwia Sosnówka dwukrotnie stawała na podium zajmując V miejsce na dystansie 100 m st. zmiennym oraz VII miejsce na 100 m st. grzbietowym.

Bardzo dobrze zaprezentował się również zespół sztafetowy na dystansie 4×50 m st. zmiennym MIX. Drużyna w składzie: Błażej Paszkowski, Anna Wilk, Oliwia Sosnówka, Paweł Bucoń, mimo iż rywalizowała z zawodnikami starszymi, zajęła II miejsce.

Pozostali zawodnicy: Lena Grabczak, Milena Machulak, Natalia Rosińska, Maja Ryfka, Gabriela Surowiec, Anna Wąsik, Klara Włodarczyk, Bartosz Chmiel, Dawid Dzięgielewski, Patryk Mączka, Bartosz Rybak również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe – podkreśla Mariusz Kwietniewski.

Najmłodsi zawodnicy UKP „FALA” zakończyli już sezon wiosenno-letni. Kolejne starty czekają ich dopiero po wakacjach.