II runda zawodów O Laur Lubelskiego Koziołka

DSC_7336 W dniu 16.04.2016 r. na obiekcie Aqua Lublin odbyła się II Runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Wystąpiło w nich 532 zawodników z 23 klubów (w tym 1 z Ukrainy). W zawodach tych wystartowało 23 młodych pływaków UKP „FALA” Kraśnik, którzy rywalizowali w czterech najmłodszych kategoriach wiekowych – 8 lat i młodsi, 9 lat, 10 lat oraz 11 lat.

W najmłodszej, najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) na uwagę zasługują wyniki Kacpra Bończoszka, który w swoim debiucie w tak dużych zawodach dwukrotnie stawał na podium (dekorowano do X miejsca). Na dystansie 25 m st. dowolnym zajął VI miejsce, zaś na dystansie 25 m st. grzbietowym – X miejsce. W tej samej kategorii wiekowej, wśród dziewcząt Zuzanna Pluta zajęła IX miejsce na 25 m st. dowolnym.

W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) jeszcze mocniej zaznaczyli swą obecność zawodnicy UKP „FALA”. Na dystansie 25 m st. dowolnym, aż trzy zawodniczki stanęło do dekoracji: Amelia Wysocka – I miejsce, Milena Sosnówka – VIII miejsce, zaś Gabriela Surowiec – IX miejsce. Z kolei wśród chłopców I miejsce zajął Paweł Bucoń, a II miejsce Wojciech Siekaczyński. Na dystansie 50 m st. grzbietowym również zwyciężył Paweł Bucoń, a tuż za nim dopłynął Wojciech Siekaczyński. Wśród dziewcząt III miejsce zajęła Milena Sosnówka, zaś VIII miejsce zajęła Amelia Wysocka.

W kategorii wiekowej 10 lat Anna Wilk zajęła dwukrotnie I miejsce – na dystansach 50 m st. dowolnym oraz 50 m st. klasycznym. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej IV miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym zajął Błażej Paszkowski.

W kategorii wiekowej 11 lat, z zawodników UKP „FALA” wystąpiła tylko Oliwia Sosnówka. W obu swoich startach stanęła na podium zajmując V miejsce na dystansie 50 m st. klasycznym oraz VI miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym.

Bardzo dobrze zaprezentował się również zespół sztafetowy na dystansie 4×50 m st. dowolnym MIX. Drużyna w składzie: Oliwia Sosnówka, Anna Wilk, Paweł Bucoń i Błażej Paszkowski, mimo iż rywalizowała z zawodnikami starszymi zajęła II miejsce.

Pozostali zawodnicy: Lena Grabczak, Izabela Kopeć, Jolanta Kwietniewska, Natalia Rosińska, Gabriela Surmacz, Anna Wąsik, Klara Włodarczyk, Szymon Baj, Dawid Dzięgielewski, Patryk Mączka, Karol Piłat, Bartosz Rybak, Gabriel Świca również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Kolejna, III runda zawodów odbędzie się 4 czerwca.