Nasi Partnerzy

 

 

GP – Kozienice

W dniach 20-21.02.2016r. w Kozienicach odbyły się pierwsze w 2016r. zawody z cyklu Grand Prix – Puchar Polski w Pływaniu.

            W zawodach wystartowała 5-osobowa ekipa UKP „Fala” Kraśnik. Dla większości z nich była to pierwsza okazja do rywalizacji i podpatrzenia najlepszych w Polsce zawodników. Oczywiście nie chodziło o nawiązanie jakiejś wyrównanej rywalizacji, ale bardziej o uzyskanie rekordów życiowych i ewentualnie uzyskania minimum do startu w zbliżających się Mistrzostwach Polski Juniorów (za 2-3 tygodnie). Stosunkowo najlepiej z zawodników „Fali” zaprezentował się Artur Siekaczyński, który na 6 startów aż pięciokrotnie poprawił swoje rekordy życiowe. Cztery „życiówki” ustanowił Łukasz Borsuk, a trzykrotnie ta sztuka udała się Julii Hajdenraich.

Teraz pozostały już najważniejsze starty tej części sezonu – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat (Olsztyn), MP Juniorów 15 lat (Gorzów Wlk.), MP Juniorów 16 lat (Gliwice) i MP Juniorów 17-18 lat (Lublin). Gdzie zobaczymy pływaków „Fali” i kto wystartuje – decyzje jeszcze nie zapadły. Decyduje uzyskanie minimum startowego oraz frekwencja na treningach. Na przeszkodzie może stanąć też choroba zawodnika.

Wyniki i zdjęcia na stronie – megatiming.pl , falakrasnik.pl