Nasi Partnerzy

 

 

Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2014 Kraśnik

DSCN5483W dniach 21-22 czerwca na odkrytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. To główna impreza sezonu w województwie, jednocześnie ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się (lipiec) Mistrzostwami Polski Juniorów 14, 15, 16 i 17-18 lat. W Kraśniku wystartowało 190 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: młodzik 12-13 lat, junior 14-15 lat i open.

            Jak to często bywa na obiektach otwartych, pogoda nie pomagała w uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników. Wiał wiatr, czasem padał deszcz i generalnie było chłodno. Pływacy to jednak bardzo twardzi ludzie, więc rywalizowali zacięcie w trzech blokach zawodów – w sobotę blok I i blok II, a w niedzielę – III blok. Zawody były dość mocno obsadzone, bowiem startowali reprezentanci Polski w różnych kategoriach wiekowych. Na pewno jednym z ciekawszych wydarzeń była wspólna rywalizacja dwóch bardzo utytułowanych zawodniczek, w przeszłości reprezentantek Polski na najważniejszych światowych imprezach. Po kilku latach ponownie ścigały się: Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik – Mistrzyni Świata Juniorek, reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskie w Pekinie) i Iwona Lefanowicz (Olimpijczyk 23 Lublin – medalistka Mistrzostw Europy Juniorów i reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata w Montrealu). Obie młode panie nie pływają już aż tak szybko jak kiedyś, ale wciąż imponują techniką i skutecznie odpierały w Kraśniku ataki młodszych koleżanek. Zuzanna Mazurek wystartowała dwukrotnie i … dwukrotnie zwyciężyła na 50 i 100 m st. grzbietowym. Z pozostałych Kraśniczan aż po 4 medale wywalczyli: Igor Prószyński – złoty na 200 m st. motylkowym i 3 brązowe na 200 i 400 m st. dowolnym i 400 m st. zmiennym (kat. juniorów) oraz Łukasz Borsuk – złoty na 200 m st. motylkowym, srebrny na 100 m st. motylkowym i 2 brązowe na 50 m st. motylkowym i grzbietowym (kat. młodzików). Multimedalistą (3 medale) został także startujący w kat. open Kornel Sola – 2 srebrne na 400 dowolnym i 400 zmiennym i brąz na 200 dowolnym. Po jednym krążku wywalczyli: Magdalena Wieczorek (srebro na 400 m st. zmiennym), Konrad Zapalski (srebro na 1500 m st. dowolnym) – oboje w kat. open oraz Julia Hajdenraich (złoto na 400 m st. zmiennym w kat. juniorów) i Artur Siekaczyński (medal brązowy na 200 m st. grzbietowym w kat. młodzików). W sumie „Fala” wywalczyła 17 medali.

            Mimo brzydkiej pogody zawody miały uroczystą oprawę i zgromadziły sporą grupę entuzjastów i kibiców. Dzięki wsparciu Miasta Kraśnika zawodnicy otrzymali (poza medalami) również atrakcyjne nagrody.

Wyniki            Najlepszy zawodnik           Najlepsza zawodniczka            Najlepsze wyniki wg punktów           Zdjęcia