Nasi Partnerzy

 

 

Fala na Gali Sportu Województwa Lubelskiego 2023

12 stycznie 2024 roku w Lublinie odbyła się Gala Sportu Województwa Lubelskiego 2023. To coroczne święto środowiska sportowego Lubelszczyzny organizowane przez Marszałka Województwa Lubelskiego połączone jest z ogłoszeniem zwycięzców plebiscytu (wyłania ich specjalnie powołana kapituła) w czterech kategoriach: Drużyna Roku, Trener Roku, Sportowiec Roku z Niepełnosprawnością oraz Sportowiec Roku.

Miło jest poinformować, że na tegorocznej Gali nie zabrakło akcentów związanych z działalnością Naszego Klubu. Rafał Wójcik został nominowany w kategorii Sportowiec Roku z Niepełnosprawnością i choć tym razem jeszcze nie wygrał to wraz z rodzicami był bardzo zadowolony z tego wyróżnienia. Natomiast Zuzanna Mazurek-Frankowska, jako olimpijka z województwa lubelskiego została poproszona i wręczyła nagrodę jednemu z laureatów dziesiątki najlepszych zawodników w kategorii Sportowiec Roku. Tym samym na jednej Gali spotkała się dwójka olimpijczyków Fali! Zaproszeni na Galę byli i dobrze się bawili także nasi trenerzy – Iwona i Grzegorz Mazurkowie.

Dodać należy, że niemal zaraz po Gali, bo już w niedzielę 13 stycznia do Sao Paulo w Brazylii wylatuje Rafał Wójcik, by wystartować w Pierwszych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Niesłyszących! Oczywiście będziemy mocno trzymać kciuki za jego starty!