Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu

W dniach 27-28 lutego 2021 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Polski w Pływaniu. Po 2 miesiącach przerwy w rywalizacji ogólnopolskiej w imprezie wystartowało niemal 1000 zawodników ze 115 klubów z Polski, Czech i Słowacji.

Zawody Grand Prix Polski dedykowane są przede wszystkim czołówce seniorskiej Polskich zawodników ( była tu pierwsza możliwość uzyskania minimum kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio), ale dopuszczają tez starty najlepszych juniorów ( od 14 roku życia). Dlatego też, ale także z powodu niewielkiej odległości od Kraśnika – zawodnicy Fali sprawdzili swoją formę w rywalizacji z czołówka Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Najlepiej zaprezentowała się Amelia Wysocka, która zwyciężyła na 50,100 i 200m st. dowolnym w kategorii juniorek 14 lat zostając jednocześnie najlepszą 14 letnią kraulistką zawodów! Jak zwykle bardzo dobrze zaprezentowali się nasi grzbieciści. Błażej Paszkowski zwyciężył na 50m st. grzbietowymi zajął III miejsce na 200m tym stylem wśród juniorów 15 lat, Paweł Bucoń był III na 100m st. grzbietowym i IV na 200m st. grzbietowym, Gabriela Surowiec wywalczyła IV i V miejsce odpowiednio na 100 i 200m ( oboje z Pawłem w kategorii 14 lat), a Maja Ryfka była IV wśród juniorek 15 lat na 200m st. grzbietowym. Wysokie pozycje zajęli również: Anna Wilk ( IV miejsce na 800m st. dowolnym i VI miejsce na 200m st. klasycznym) i Milena Sosnówka (V miejsce na 200m st. motylkowym i VII miejsce na 100m st. motylkowym). Ponadto rekordy życiowe ustanowili: Rafał Wójcik, Oliwia Sosnówka, Dawid Dzięgielewski, Piotr Borsuk i Artur Siekaczyński.

Sezon pływacki rozkręca się. Jeśli radykalnie nie zmieni się sytuacja epidemiologiczna – zawody pływackie w różnych kategoriach wiekowych rozgrywane będą praktycznie w każdy weekend.