Znakomite występy kraśnickich pływaków

Rafał Wójcik wicemistrzem Świata Niesłyszących …

W dniach 15-20 listopada w Gliwicach odbyły się I Mistrzostwa Świata Niesłyszących w Pływaniu. Do reprezentacji Polski na te zawody powołanie dostał zawodnik UKP Fala Kraśnik – Rafał Wójcik. Już pierwszego dnia mistrzostw Rafał wystartował w wyścigu na 400m st. dowolnym i dość niespodziewanie zakwalifikował się do finału. Tam, ustanawiając rekord Polski niedosłyszących juniorów do lat 17, wywalczył wysokie V miejsce. Czwartego dnia zawodów natomiast popłynął na pierwszej zmianie sztafety Polski na 4x200m st. dowolnym i wraz z kolegami wywalczył brązowy medal! To było wielkie osiągnięcie. Ale następnego dnia płynąc w wyścigu na 1500m st. dowolnym „wskoczył” o stopień wyżej zostając Wicemistrzem Świata!!! Na zakończenie imprezy jeszcze jeden dobry start i VI lokata na 200m st. grzbietowym. I wszystko to w wieku zaledwie 15 lat, więc przed Rafałem jeszcze wiele takich sukcesów. Brawo!

a Amelia Wysocka najlepszą 14 latką Grand Prix Polski

W dniach 20-21 listopada na pływalni Termy Maltańskie w Poznaniu odbyły się kolejne zawody Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Kraśnik reprezentowała tym razem tylko Amelia Wysocka. I trzeba powiedzieć, ze w tych zawodach wzięła wszystko! Startując 6 razy, aż pięciokrotnie zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Za swoje starty na 50 i 100m st. dowolnym została uznana najlepszą 14 letnią kraulistką, a za 50 i 100m st. motylkowym – najlepsza delfinistką w tej kategorii wiekowej. W sumie została oczywiście najlepszą 14 letnią pływaczką Grand Prix!

Sukcesy Rafała i Amelii są tym większe, że cały poprzedni rok szkolny przygotowywali się dojeżdżając każdego dnia na treningi do Ożarowa. Dopiero od września tego roku oboje uczęszczają do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, gdzie mają bardzo dobre warunki do nauki, treningu i dalszego rozwoju sportowego.

Już niedługo bo w grudniu – Amelia i Rafał wystartują w swoich rocznikowych Zimowych Mistrzostwach Polski. W takiej formie o ich występy możemy być spokojni.