Nasi Partnerzy

 

 

Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

Siekaczynski_Artut_IImW miniony weekend (5-6 grudnia) na olimpijskiej pływalni Aqua Lublin odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu. W zawodach wystartowało 260 zawodników z 20 klubów Lubelszczyzny oraz gościnnie 4 kluby z Warszawy i okolic. Impreza była organizacyjną próbą generalną przed zbliżającymi się (17-20 grudnia) Zimowymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Najlepsi zawodnicy z województwa traktowali tą imprezę jako ostatni sprawdzian przed championatem krajowym. Zawodnicy „Fali”, którzy tym razem, przede wszystkim z racji młodego wieku, nie planują startu w Mistrzostwach Polski, priorytetowo traktowali właśnie Mistrzostwa Województwa, gdzie ścigali się w 3 kategoriach: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open. Tym razem „fury” medali nie było – w dużej mierze dlatego, że w zawodach nie wystartowało dwóch najbardziej utytułowanych obecnie zawodników „Fali”, medalistów Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym – Kornela Soli i Konrada Zapalskiego. Drugą przyczyną była bardzo duża ilość najgorszych dla sportowca IV miejsc. Aż dziewięciokrotnie takie lokaty zajmowali nasi zawodnicy.

Ze startujących najlepiej zaprezentował się Artur Siekaczyński, który zdobył 3 srebrne medale (400 i 800m st. dowolnym i 200m st. grzbietowym) oraz medal brązowy ( 100 m st. grzbietowym) w kategorii młodzików 12-13 lat. Po jednym brązowym krążku wywalczyli również Łukasz Borsuk (100m st. grzbietowym), Julia Hajdenraich (400m st. dowolnym) i Mateusz Masiak (400m st. zmiennym) – wszyscy w kategorii Juniorów 14-15 lat. W czołówce (do VI miejsca) plasowali się także: Kacper Blat, Piotr Borsuk, Filip Bożek, Maksymilian Swintozelski i Magdalena Wieczorek.

Wyniki