Nasi Partnerzy

 

 

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów. Okiem trenera.

Okiem trenera: „To były bardzo udane starty naszych zawodników!”
Po raz pierwszy Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14,15,16 i 17-18 lat odbyły się w grudniu. Najpierw w dniach 16-18 startowali 14 – sto latki (Olsztyn), 15-sto latki (Ostrowiec) i 16-sto latki (Gorzów). Dwa dni później rozpoczęły się 5-cio dniowe Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat.
MP 14 lat – dla nas zawody bez historii bowiem nasi zawodnicy 14 -sto letni nie podjęli poważnych treningów od września … z różnych przyczyn i w związku z tym nie przystąpili właściwie do zawodów kwalifikacyjnych (Zimowe Mistrzostwa Okręgu). Dlatego też nie wystąpili w Olsztynie.
MP 15 lat – na 20 startów czwórki naszych zawodników (Maja Machulak, Patryk Kasperski, Piotr Borsuk i Maksymilian Swintozelski) padło aż 17 rekordów życiowych! każdy wystąpił w finale B – w tym dwóch zawodników po raz pierwszy w życiu. Najwyższą lokatę wywalczył Patryk Kasperski (14 miejsce na 1500m st. dowolnym), a najbardziej niezadowolona była Maja Machulak, która biła rekordy życiowe niemal w każdy starcie, ale jej oczekiwania były znacznie większe.
MP 16 lat – wszystkie 22 starty czwórki naszych zawodników (Zofia Szewczyk, Artur Siekaczyński, Kacper Blat i Filip Bożek) zakończyły się rekordami życiowymi! Padły też 4 rekordy Klubu. Jak natchniona pływała Zosia Szewczyk – rekord Klubu na 200m st. dowolnym, finał A na 400 m st. dowolnym i najwyższe ze wszystkich 6 miejsce w Polsce na 800 m st. dowolnym! Rewelacyjnie spisał się też Artur Siekaczyński – dwa rekordy Klubu na 100 i 200m st. grzbietowym i ostatecznie 7 miejsce w finale A na 200m grzbietem. „Rekordowe” zaliczyli też Filip Bożek i Kacper Blat (rekord Klubu na 50m st. klasycznym).
MP Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów17-18 lat – dwa dni po zakończeniu MP 14,15 i 16 lat rozpoczęły się ZMP Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat – po raz pierwszy w takiej formule, z nowym rozkładem konkurencji i trwające 5 dni. Ponieważ te mistrzostwa odbywały sie w Lublinie – wystartowali w nich również ci (którzy chcieli) co dopiero zakończyli swoje mistrzostwa. No i jak można było przypuszczać wyraźnie z nich „zeszło powietrze”. W swoich koronnych konkurencjach pływali nieco wolniej niż kilka dni wcześniej. Ale na „niecodziennych” dystansach (800m st. dowolnym chłopców i 1500m st. dowolnym dziewcząt) ustanawiali rekordy życiowe (Zofia Szewczyk, Maja Machulak, Patryk Kasperski, Maksymilian Swintozelski i Artur Siekaczyński). Ci, dla których były to zawody docelowe (Aleksandra Kaproń i Maciej Krawiec) nie zachwycili, ale po jednym rekordzie życiowym ustanowili.

„To były bardzo udane starty naszych zawodników!” – oby tak w sezonie letnim.