Nasi Partnerzy

 

 

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych 14 lat

Złota Amelia!

Odbywające się w dniach 17-19 grudnia 2021r. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat w pływaniu kończyły serię Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Jak zwykle były to najliczniej obsadzone zawody – wystartowało niemal 600 zawodników ze 156 klubów.

Kraśnik reprezentował pięcioro zawodników UKP Fala Kraśnik – Amelia Wysocka, Gabriela Surowiec, Milena Sosnówka, Paweł Bucoń i Dawid Dzięgielewski. Amelia już w letnich mistrzostwach była jedną z najlepszych zawodniczek i wywalczyła 4 medale (2 złote, srebrny i brązowy). Dodatkowe od września uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, więc miała znakomite warunki do rozwoju swojego talentu i przygotowania się do zawodów. Także jej liczne starty kontrolne potęgowały przekonanie o dobrym występie w mistrzostwach. I tak też się stało! Amelia Wysocka w każdy swoim kolejnym starcie ustanawiała rekordy życiowe, a to oznaczało, że wynik uzyskany w eliminacja poprawiała jeszcze w finale! Nie dawała swoim rywalkom najmniejszych szans na 50 i 100m st. motylkowym, 100m st. dowolnym i zmiennym. Tylko raz dała się pokonać – na 50m st. dowolnym zajęła II miejsce. W sumie – 4 złote medale i 1 srebrny! Na dodatek większość uzyskanych przez Amelię rezultatów to rekordy klubu, a do rekordów Polski w tej kategorii wiekowej tez stosunkowo niedaleko .

Z nieco innym nastawieniem do Olsztyna jechała nasza czwórka pozostałych zawodników. Oni już półtora roku maja bardzo ograniczone możliwości realizacji treningu specjalistycznego ze względu na remont kraśnickiej krytej pływalni. Dojazdy do Ożarowa są jedynym wyjściem, ale pozwalają trenować dużo mniej niż rówieśnicy.

Okazało się jednak, ze również w takich warunkach można przygotować dobrą formę. Oni także w każdym starcie ustanawiali rekordy życiowe i co prawda nie walczyli o medale, ale prezentowali się w wyścigach finałowych. Po dwa razy w finałach B startowali Gabriela Surowiec i Paweł Bucoń. Oboje na dystansach 100 i 200m st. grzbietowym. Ponadto Milena Sosnówka popłynęła w finale B na 400m st. zmiennym. Nie dał rady awansować jedynie Dawid Dzięgielewski, ale on zanotował największy postęp wynikowy i być może już w następnych mistrzostwach zdoła dołączyć do grona finalistów.

Wielkie brawa za strat w tych zawodach należą się wszystkim zawodnikom! Takie same podziękowania dla Miasta Kraśnik, bowiem dzięki jego wsparciu mogły dość do skutku wszystkie wyjazdy na tegoroczne zimowe imprezy mistrzowskie.

galeria

wyniki