Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2016

Tradycyjnie już, aby wystartować w Mistrzostwach Polski Juniorów (w tym przypadku w zimowych mistrzostwach) – zawodnicy musieli osiągnąć ustanowione minima wynikowe. Poziom tych minimów uzależniony był od wieku (dla 14-sto latków na poziomie 40 miejsca ubiegłorocznych mistrzostw, dla 15-sto latków na poziomie 36 miejsca, 16-sto latków na poziomie 30 miejsca, a dla 17-18 latków na poziomie 28 miejsca). Ostatecznie do startu w mistrzostwach zakwalifikowało się siedmioro zawodników – pozostali nie zrobili minimów lub wyeliminowała ich choroba (albo jedno i drugie).

MP14 Zofia Artur Kacper Filip

W Olsztynie (MP 14 lat – 4-6.03.2016) wystartowała czwórka zawodników. Jedyna dziewczynka – Zosia Szewczyk popłynęła na wszystkich dystansach kraulem i … na każdym dystansie ustanowiła rekord życiowy. Najlepszy wynik osiągnęła na 800m st. dowolnym – 10:18,68 co dało jej 38 miejsce. Kacper Blat startował natomiast stylem klasyczny na 100m st. zmiennym. Najwyżej punktowany wynik i najwyższą lokatę (38 miejsce) zajął na 200m st. klasycznym. Filip Bożek najlepszy swój wynik i najwyższe miejsce (37) zajął na 1500m st. dowolnym. Najlepiej w Olsztynie zaprezentował się Artur Siekaczyński, który dwukrotnie zakwalifikował się do finału B, a na 1500m st. dowolnym płynął w ostatniej rozstawianej serii. Ostatecznie najwyższą 11 lokatę wywalczył właśnie na 1500m st. dowolnym z bardzo dobrym rezultatem 17:21,15.

Wyniki ZMPJ 14 lat

W dalekim Gorzowie Wielkopolskim (MP 15 lat- 4-6.03.2016) wystartował Łukasz Borsuk i ustanowił dwie „mały życiówki”. Najwyżej (na 50 miejscu) uplasował się na 100m st. motylkowym – 1:04,60.

Wyniki ZMPJ 15 lat

W Gliwicach podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16 lat ( 11-13.03.2016) zaprezentowała się Julia Hajdenraich. Niestety wydaje się, że lepszą formą dysponowała trzy tygodnie wcześniej podczas Grad Prix w Kozienicach. Najwyższą 18 lokatę zajęła na 800m st. dowolnym.

Wyniki ZMPJ 16 lat

Magdalena WieczorekNajstarsza nasza zawodniczka – Magdalena Wieczorek wystartowała na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w Lublinie. Dość niespodziewanie (Magda ostatnio mniej trenuje bowiem ma całą masę innych zajęć) aż cztery razy ustanawiała rekordy życiowe, a w najlepszym swoim starcie zajęła III miejsce w finale B na 200m st. zmiennym (ostatecznie 13 miejsce w Polsce) z dobrym wynikiem 2:27,08

Następne mistrzostwa już za niespełna 4 miesiące (Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów).

Wyniki MPJ 17-18 lat