Wznowiliśmy starty

Aż pięć miesięcy trwała przerwa w organizacji zawodów pływackich z powodu epidemii. Dodatkowo przeszło trzy miesiące nie można było w ogóle trenować tej dyscypliny w wodzie! Sezon letni i zdjęcie części obostrzeń powodują, że znajdują się już chętni do organizacji imprez na pływalniach (rzadko) i wodach otwartych (częściej).

Pierwsze swoje starty po długiej przerwie zaliczyli pływacy UKP Fala Kraśnik, którzy w ostatni weekend wystąpili w Lublinie ( 24.07 – Puchar AZS UMCS Lublin na pływalni Aqua Lublin) i Kryspinowie k/Krakowa ( 25.07 – XXXI Maraton Krakowski w Pływaniu – Zalew na Piaskach).

W Lublinie wystartowali wyłącznie zawodnicy zaproszeni przez organizatorów w ogólnej liczbie zgodnej z obecnymi wymogami. Nie było podziału na kategorie wiekowe więc mniej liczyły się zajęte miejsca, a bardziej poziom sportowy wyniku w danym wieku pływaka. Większość kraśniczan startowała tak, jakby nie było żadnej przerwy w treningach. A niektórzy … może nawet lepiej. Na wyróżnienie zasługują wyniki Amelii Wysockiej na 50m st. dowolnym ( 26,94) i Anny Wilk na 200m st. klasycznym (2:38,87), które są nowymi rekordami Klubu. Natomiast Rafał Wójcik uzyskując na 100m st. motylkowym 1:05,94 ustanowił rekord Polski Niesłyszących w kategorii juniorów 14 lat!

25 lipca zawodnicy Fali rywalizowali z kolei na wodach otwartych. W Kryspinowie k/Krakowa dystanse były nieco dłuższe, również ze względu na kategorie wiekowe. 12-13 latki pływały 1000m, 14-15 latki – 2000m, a 16 latki i starsi 3000m. I  niemal w każdy wyścigu nasi zawodnicy stawali na podium! Na 1000m wśród dziewcząt 12- 13 lat – całe podium składało się z zawodniczek Fali – I miejsce zajęła Amelia Wysocka, II – Gabriela Surowiec, a III – Milena Sosnówka. Wśród chłopców zwyciężył natomiast Paweł Bucoń. Na 2000m wśród dziewcząt 14-15 lat zwyciężyła Anna Wilk, a wśród chłopców III był Błażej Paszkowski. Na głównym dystansie 3000m – II miejsce zajęła Zofia Szewczyk, a wśród mężczyzn IV miejsce zajął Artur Siekaczyński ( w tych wyścigach kraśniczanie dali się wyprzedzić wyłącznie reprezentantom Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych). Podczas tegorocznego Maratonu Krakowskiego rozegrano dodatkowo bardzo widowiskowe wyścigi sztafetowe 4x200m st. dowolnym w dwóch kategoriach wiekowych – do 60 lat i powyżej 60 lat ( suma lat uczestników sztafety). Rywalizacją tą zdominowały sztafety Fali. W „młodszej” kategorii I miejsce wywalczyły: Zofia Szewczyk, Anna Wilk, Maja Ryfka i Amelia Wysocka, a II miejsce zajął zespół w składzie: Błażej Paszkowski, Rafał Wójcik, Oliwia Sosnówka i Paweł Bucoń. W kategorii powyżej 60 lat – II lokatę zajęli: Artur Siekaczyński, Piotr Borsuk. Patryk Kasperski i Łukasz Borsuk.

Pływacy UKP Fala Kraśnik planują kolejne starty na wodach otwartych. O ich występach będziemy informowali.