Nasi Partnerzy

 

 

Wznowienie lig pływackich po wakacjach

DSC_0888W dniach 1 i 2 października wznowiono rozgrywanie wojewódzkich lig pływackich po przerwie wakacyjnej. Najpierw 1 października w Janowie Lubelskim rozegrano III rundę Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat, a dzień później – III rundę Ligi Open (13 lat i starsi) w Puławach.

            Na obu imprezach wystartowali zawodnicy Fali Kraśnik. W pierwszych zawodach na podium stanęli: Anna Wilk (III miejsce na 50m st. klasycznym) oraz sztafeta 12-latków 4×50 stylem klasycznym MIX (Magdalena Toporowska, Oskar Miazga, Sara Łukasik i Jan Jachura) – także III lokata. W czołówce plasowali się również: Błażej Paszkowski (dwukrotnie V miejsce na 50 motylkowym i 100 zmiennym), Oskar Miazga (VI miejsce na 200m st. dowolnym) i Magdalena Toporowska (dwukrotnie VI miejsce na 50 motylkowym i 100 klasycznym). Dobrze zaprezentowały się też sztafety 4×50 w kat. 10-11 lat chłopców w składzie: B. Paszkowski, Bartosz Zarawski, Bartosz Chmiel i Karol Piłat – zajęli VI lokatę, a dziewczęta (Maja Ryfka, Anna Wilk, Oliwia Sosnówka i Milena Machulak) były czwarte.

Wśród starszych zawodników w Lidze Open najwyższe lokaty wywalczyli: Łukasz Borsuk – IV miejsce na 50m st. grzbietowym oraz Magdalena Wieczorek – VI miejsce na 100m stylem klasycznym. Szóstą lokatę wywalczyła także sztafeta 4×50 klasycznym MIX w składzie: Kacper Blat, M. Wieczorek, Mateusz Masiak i Zofia Szewczyk.

            Kolejne zawody ligowe (czwarte rundy) zaplanowano na 5 listopada w Krasnymstawie (Liga Dzieci i Młodzików 11-12 lat) oraz 13 listopada w Zamościu (Liga Open).

Wyniki WLDiM             Wyniki WLJ              Zdjęcia WLDiM