Nasi Partnerzy

Wciąż szybkie pływanie Fali

W ostatnich dniach zawodnicy UKP Fala Kraśnik startowali w dwóch imprezach. Najpierw w piątek 11 lutego młodsi popłynęli w I rundzie Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików, a później dołączyli też nieco starsi i startowali w tradycyjnym Memoriale Henryka Kosakowskiego.

W Lidze Dzieci i Młodzików jak zwykle ostatnio startowały trzy dziewczynki z Kraśnika i wszystkie plasowały się w czołówce zawodów. Najwyższą, III lokatę wywalczyła na 200m st. dowolnym – Emilia Surowiec. Emilka zajęła także VI miejsce na 50m st. grzbietowym w kategorii 12 latek. Nikola Dzięgielewska, tej samej kategorii wiekowej, zajęła VI miejsce na 200m st. dowolnym i VII lokatę na 50m st. grzbietowym. Na tych samych dystansach, ale w kategorii młodziczek 13 lat – dwukrotnie VII była Blanka Konopka. Trzeba dodać, że na tych zawodach z trybun wspierała kraśniczanki nasza olimpijka – Zuzanna Mazurek.

Dzień później, w sobotę 12 lutego, na pływalni Aqua Lublin ( w konfiguracji 50 metrowej) odbyły się tradycyjne zawody upamiętniające pierwszego Prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego – Memoriał Henryka Kosakowskiego. Wystartowało przeszło 200 zawodników, w tym 7 osobowa ekipa Fali. Jak zwykle największą ilością miejsc na podium pochwalić się może Amelia Wysocka. W czterech startach wywalczyła ona aż 8 medali, bowiem za każdym razem plasowała się na podium w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów 14-18 lat i open! W sumie zdobyła 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale!

Na podium stawali także: Emilia Surowiec ( II miejsce na 400m st. dowolnym i III miejsce na 200m tym stylem), Nikola Dzięgielewska ( III miejsce na 200m st. grzbietowym) – obie w kategorii młodziczek 12-13 lat, Paweł Bucoń ( II miejsce na 200m st. grzbietowym i dwukrotnie III miejsce na 200 i 400m st. zmiennym), Dawid Dzięgielewski ( dwa razy III miejsce na 100 i 200m st. klasycznym) – obaj w kategorii juniorów 14-18 lat oraz Rafał Wójcik, który startując na 400m st. zmiennym zajął II miejsce wśród juniorów i jednocześnie III miejsce w kategorii open! Dobre starty zanotowała też Gabriela Surowiec – w najlepszym na 200m st. grzbietowym zajęła V miejsce.

Rozpoczęły się ferie zimowe. Dla większości pływaków to jednak nie czas wypoczynku i zabawy, a czas intensywnych przygotowań do startów i sezonu letniego.