Nasi Partnerzy

krasnik-herbkraśnik powiatpzplozplus1463682_612940672103098_876955582_nmopsmosirKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAPFSMMSiT

 

V Runda Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka

W dniu 3.11.2018 r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się V runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – wystąpiło 272 zawodników i zawodniczek z 20 klubów (w tym jeden z Ukrainy). W tym gronie znalazło się 7 najmłodszych pływaków UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

            Młodzi kraśniczanie, mimo iż startowali tylko w najmłodszych kategoriach wiekowych,  aż siedmiokrotnie stawali na podium (dekorowano do X miejsca).

            W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) dwa złote medale wywalczył Marcel Wilk (na dystansie 50 m st. grzbietowym oraz 50 m st. dowolnym). Ponadto, dwukrotnie VIII miejsce na tych samych dystansach wśród dziewcząt zajęła Emilia Surowiec. Na podium stawała również Nikola Dzięgielewska, która na dystansie 50 m st. grzbietowym zajęła X miejsce.

            W kolejnej kategorii wiekowej – 9 lat – bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która w obu startach stawała na podium: na 50 m st. grzbietowym zajęła V miejsce, zaś na 50 m st. dowolnym była IX.

            Pozostali zawodnicy: Zuzanna Piech, Iga Żuber oraz Mateusz Zapalski poprawili swoje rekordy życiowe i również zaliczyli bardzo dobre starty.

            Kolejna – podsumowująca całoroczne zmagania – VI runda zawodów o „Laur Lubelskiego Koziołka” odbędzie się 1 grudnia, tym razem na pływalni 50-cio metrowej.

Wyniki