Nasi Partnerzy

V runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”

W dniu 26.10.2019 r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się V runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Zawody jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – wystąpiło 358 zawodników i zawodniczek z 20 klubów. W tym gronie znalazło się 11 najmłodszych pływaków UKP„FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim. W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi kraśniczanie, których nie brakowało na podium (dekorowano do X miejsca). W najmłodszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) IX miejsce na dystansie 25 m st. klasycznym zajęła Łucja Subik. W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) Emilia Surowiec zajęła dwukrotnie VIII miejsce – na dystansie 50 m st. grzbietowym i 50 m st. klasycznym. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze wypadł Marcel Wilk, który na 50 m st. grzbietowym zajął VIII miejsce, zaś na 50 m st. klasycznym był IX.
W najstarszej kategorii wiekowej (10 lat), w której wystąpili kraśniczanie Jolanta Kwietniewska zajęła IV miejsce na 100 m st. grzbietowym (tracąc do strefy medalowej tylko 0,09 s) oraz VI miejsce na 50 m st. klasycznym. Ponadto zespół sztafetowy dziewcząt (J. Kwietniewska, N. Dzięgielewska, B. Konopka, E. Surowiec) zajął V miejsce na dystansie 4×50 m st. dowolnym. Pozostali zawodnicy: Ola Ciupak, Iga Żuber, Michał Subik, Adam Kowalczyk, Wiktor Wójcik poprawiali swoje rekordy życiowe i również zaliczyli bardzo udane starty.