Super pływanie Fali w Ostrowcu Świętokrzyskim

W dniach 15-16 czerwca na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się zawody II rundy (I runda rozegrana była w marcu) Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat w Pływaniu. W imprezie wystartowało 330 zawodników z 52 klubów z województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Jednocześnie jeszcze w dwóch miastach (Gorzów Wielkopolski i Oświęcim) w takich samych zawodach rywalizowali wszyscy zawodnicy 13-letni całej Polski (w sumie wystartowało ich ok. 1000). W zawodach świetnie zaprezentowali się młodzicy z UKP Fala Kraśnik zdobywając 6 medali ( III miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy). Aż trzy z tych krążków wywalczyła Anna Wilk, która zwyciężyła na 200m st.
klasycznym, zajęła II miejsce na 400m st. dowolnym oraz III miejsce na 100m st. klasycznym. Dwa medale zdobyła Maja Ryfka – dość nieoczekiwanie zwyciężając na 100m st. grzbietowym i zajmując II miejsce na 200m tym stylem. Ostatni, brązowy medal wywalczyła sztafeta mieszana 4x50m st.
zmiennym w składzie: M. Ryfka, A. Wilk, Błażej Paszkowski i Rafał Wójcik. W czołówce (dekorowano dziesięcioro zawodników) plasowali się również: Milena Machulak ( VI miejsce na 400m st. zmiennym) i Błażej Paszkowski (VI miejsce na 100m st. grzbietowym i VIII miejsce na 200m st. zmiennym). Punkty do klasyfikacji drużynowej zdobyli ( oprócz wyżej wymienionych)
także: Karol Piłat i Aniela Żuber. Szkoda, że nie mógł wystartować kontuzjowany Bartosz Chmiel, bo wtedy pewnie miejsce w pierwszej piątce najlepszych zespołów byłyby dla Fali dostępne. Skończyło się na lokacie IX, co należy uznać za duży sukces w tej sytuacji ( w czołowej dziesiątce klasyfikacji
drużynowej aż siedem zespołów to duże kluby z Warszawy). Oczywiście w tych zawodach najważniejsza jest rywalizacja drużynowa, ale składa się w większości ze startów indywidualnych. I tutaj wyniki Anny Wilk na 200m st. klasycznym i Mai Ryfki na 100m st. grzbietowym to drugie rezultaty uzyskane w tych zawodach przez wszystkie zawodniczki w całej Polsce! Teraz poczekamy na ogłoszenie ogólnej klasyfikacji młodzików 13 lat po II rundach zawodów.