Nasi Partnerzy

 

 

Środa z pływaniem

22 lipca na odkrytej pływalni MOSiR w Kraśniku, w ramach pierwszej „Środy z pływaniem” odbył się pokaz pływania sportowego w wykonaniu zawodników UKP Fala Kraśnik ( była tez dwójka zawodników z innych klubów, którzy obecnie trenują z Falą).

            Ponieważ w ostatnim czasie nie odbywa się w Kraśniku zbyt duża liczba zawodów pływackich (związane jest to z faktem, że większość imprez wojewódzkich rozgrywa się na Aqua Lublin) postanowiono, że młodzi pływacy z Kraśnika zaprezentują walory piękno tej dyscypliny swoim kibicom ( rodzinom i znajomym) w formie pokazu. Pływali więc wszystkimi stylami pływackimi:   stylem motylkowym, stylem grzbietowym, stylem klasycznym i stylem dowolnym (kraulem) – prezentując również swoje umiejętności wykonania skoku startowego czy nawrotu. Można było zobaczyć już ukształtowanych i utytułowanych zawodników ( medalistów Mistrzostw Polski Juniorów), a także młodziutkich 9-10 latków, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem. Licznie przybyła publiczność miała więc kogo i co oklaskiwać.

Niewątpliwą atrakcją była również możliwość zobaczenia „na żywo” naszej kraśnickiej olimpijki. Na dodatek Zuzanna Mazurek ( obecnie Mazurek-Frankowska) wystąpiła w samodzielnym, pokazowym wyścigu na 50m st. grzbietowym pokazując wciąż olbrzymie umiejętności.

Na zakończenie tej fajnej imprezy odbyło się spotkanie wszystkich uczestników z publicznością i krótka pogadanka. Nie zabrakło także czasu na pamiątkowe fotografie.

            Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejna „Środę z pływaniem”, która odbędzie się 12 sierpnia o godz. 18,00. Będzie to otwarty, wspólny trening pływacki połączony z możliwością testowania sprzętu pływackiego z Decathlonu