Sezon pływacki wystartował

Pływacy zazwyczaj mają bardzo krótką przerwę w wakacje – zaledwie 2-3 tygodnie. Od połowy sierpnia już rozpoczynają przygotowania, a w październiku rozpoczynają starty w zawodach. W Kraśniku pływacy oczekują otwarcia po remoncie krytej pływalni, ale puki co musza jeszcze dojeżdżać na treningi do Ożarowa. Dlatego ci, którzy uczą się w Kraśniku – jeszcze nie startują w zawodach. Ale pływacy Fali trenujący w Szkołach Mistrzostwa Sportowego, pierwsze starty mają już za sobą. I były to starty bardzo obiecujące jak na rozpoczęcie sezonu.

Najpierw, 2 października w Kielcach wystartowali: Oliwia Sosnówka i Dawid Dzięgielewski. Wzięli udział w 4 rundzie Dużej Ligi Świętokrzyskiej. Oliwia zajęła II miejsce na 200m st. motylkowym, a Dawid był II na 200m st. klasycznym i III na 100 m st. zmiennym w kat. 14-15 lat. Dwa tygodnie później, 15 października w Busku Zdroju odbyła się 5 runda tej Ligi. Tutaj wystartowała już cała trójka uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim: wspomniani wcześniej Oliwia Sosnówka i Dawid Dzięgielewski oraz Milena Sosnówka. Wszyscy stawali na podium. Milena była III na 50m st. motylkowym, Dawid – II na 100m st. klasycznym, a Oliwia zajęła III miejsce na 400m st. zmiennym.

Natomiast ucząca się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu – Anna Wilk, rozpoczęła swoje starty w tym sezonie od występu w Gran Prix Małopolski – Puchar Wszechstronności Stylowej ( 8-9.10 – Oświęcim). Tam płynąc 100m st. motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym oraz 400m st. zmiennym została II zawodniczką 16 letnią zawodów o Puchar Wszechstronności Stylowej.

Kolejnymi zawodami, w których startował zawodnik UKP Fala Kraśnik były Mistrzostwa Polski w Pływaniu Niesłyszących w Lublinie (15-16.10.2022r.). Startował w nich Rafał Wójcik i okazał się zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw! Wywalczył w sumie aż 9 medali! Sześciokrotnie zwyciężał w startach indywidualnych (50,100, 200m st. grzbietowym, 50 i 100m st. dowolnym i 50m st. motylkowy). Kolejne dwa złote medale i srebro wywalczył w wyścigach sztafetowych. Swoje znakomite starty okrasił dodatkowo nowym rekordem Polski niesłyszących juniorów 17 lat na 50m st. dowolnym. Brawo!

Już niebawem kolejne starty pływaków … gdyby tak jeszcze zakończył się ten remont naszej pływalni.