Sezon pływacki w pełni

Sezon startowy w pływaniu jest bardzo rozbudowany. W każdy weekend w całym kraju odbywa się kilka lub kilkanaście zawodów na rożnym poziomie sportowym. W dniach 19-20 marca w dwóch takich imprezach wystąpili zawodnicy UKP Fala Kraśnik… a właściwie wystąpiły, bo były to same dziewczęta. W Lublinie podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 i 13 lat pływały Emilia Surowiec, Nikola Dzięgielewska i Blanka Konopka, a podczas Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu zobaczyliśmy Amelię Wysocką, Annę Wilk i Maję Ryfkę.

W Lublinie wystartowało prawie 200 zawodników z 16 klubów z województwa lubelskiego oraz goście z Warszawy, Szczytna i Kozienic. Emilia Surowiec zajęła dwa razy III miejsce na 100 i 200m st. grzbietowym oraz dwukrotnie IV lokatę na 100 i 400m st. dowolnym. Nikola Dzięgielewska natomiast była dwa razy V (100m st. grzbietowym i 400m st. dowolnym) oraz VI na 200m st. grzbietowym. Natomiast wśród 13 latek Blanka Konopka wywalczyła dwukrotnie VI miejsce na 200m st. grzbietowym i 400m st. dowolnym.

W Oświęcimiu wystąpili natomiast niemal wszyscy najlepsi w kraju seniorzy i juniorzy. Wśród ponad 800 zawodników byli także przedstawiciele Ukrainy i Czech. 15 letnia Amelia Wysocka przygotowująca się do swojego pierwszego startu w reprezentacji Polski (Międzynarodowy Mityng Pływacki Juniorów na Cyprze 9-10 kwietnia), choć nie jest jeszcze w najwyższej dyspozycji, zwyciężyła na 50m st. motylkowym, była dwukrotnie II (50 i 100m st. dowolnym) i dwukrotnie III ( 50m st. klasycznym i 100m st. motylkowym) w swojej kategorii wiekowej. Wśród 16 latek natomiast Maja Ryfka zajęła III miejsce na 100m st. grzbietowym i IV miejsce na 200m tym stylem, a Anna Wilk zajęła dwukrotnie IV miejsce na 400 i 1500m st. dowolnym, a na 200m st. klasycznym byłą V za to z nowym rekordem Klubu – 2:43,37!