Nasi Partnerzy

Ruszyły Ligi Pływackie

DSC_0339.JPG

21 lutego na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyła się I runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat w pływaniu. Wystartowało przeszło 220 zawodników.

Młodzi pływacy „Fali” choć często bili rekordy życiowe to w klasyfikacji drużynowej zajęli dopiero VII miejsce. W indywidualnych startach najlepiej spisali się:

– Maja Machulak III na dystansie 200m st. grzbietowym i VI na 100m st. dowolnym

– Maksymilian Swintozelski VI na 100m st. dowolnym

– Piotr Borsuk III na 200m st. grzbietowym

– Michał Szymula V na 100m st. grzbietowym

– Magdalena Toporowska VI na100m st. klasycznym

Wśród sztafet najlepiej zaprezentowała się ekipa 12 latków 4×50 mix st. dowolnym (w składzie Aleksandra Kurzyna, M. Machulak, P. Borsuk i M. Swintozelski) zajmując II miejsce. Natomiast wśród sztafet 11 latków 4x50m st. dowolnym: VI miejsce zajęli chłopcy (w skłądzie M. Szymula, Jan. Jachura, Aleksander Wietrzyk i Jakub Kolasa), a miejsce VII dziewczynki (M. Toporowska, Oliwia Sosnówka, Julia Witek i Sara Łukasik).

Następne zawody ligowe dla tej kategorii wiekowej odbędą się w Biłgoraju 18 kwietnia.

Wyniki WLDiM I runda                Zdjęcia

Dzień później, 22 lutego w Zamościu swoje zawody ligowe rozegrali juniorzy. W klasyfikacji końcowej zawodów Fala uplasowała się na V miejscu. Z naszych zawodników najwyższe pozycje zajęli:

– Kornel Sola III miejsce na 100 m st. dowolnym i IV miejsce na100 m st. klasycznym

– Julia Hajdenraich VI miejsce na 200 m st. dowolnym i VII na 100 m st. dowolnym