Puchar Roztocza 2014

DSC_0281

Aż 22 medale zdobyli zawodnicy UKP „Fala” Kraśnik startując w X Pucharze Roztocza w Pływaniu. W Zamościu wystartowało tym razem 220 zawodników z 15 klubów. Startowano w 3 kategoriach wiekowych: 11 lat i młodsi, 12-13 lat oraz 14 lat i starsi. Formuła zawodów przewiduje start każdego zawodnika na czterech dystansach – 50, 100 i 200 m wybranym stylem (motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny) oraz obowiązkowo 100 zmiennym (po25 m każdym stylem).

Wśród zawodniczek 11-letnich najlepszą kraulistką została Emilia Kołosińska, zwyciężając na dystansach 50, 100 i 200 m st. dowolnym. Najlepszą w stylu grzbietowym natomiast została Maja Machulak (także same zwycięstwa na 50, 100 i 200 m). Nie gorsi byli chłopcy. Krzysztof Kijewski zdominował klasyfikację delfinistów (styl motylkowy) – 3 zwycięstwa, Piotr Borsuk zajął II miejsce wśród grzbiecistów (I miejsce na 50 i 100 m, II miejsce na 200 m), Patryk Kasperski wywalczył III lokatę wśród grzbiecistów (II miejsce na 50 grzbiet i III miejsce na 100 i 200 m), a Maksymilian Swintozelski był III wśród kraulistów (II miejsce na 50 m i III miejsce na 200 m).

W kategorii młodzików 12-13 lat Łukasz Borsuk został najlepszym delfinistą (I miejsce na 50 i 100 m, II miejsce na 200 m), a Aleksandra Kaproń zajęła IV lokatę w klasyfikacji grzbiecistek (III miejsce na 100 i 200 m). Na wysokich miejscach, ale nie na podium, plasowali się również: Magdalena Bucoń (VIII miejsce wśród grzbiecistek), Oktawia Wojtaszek (VI miejsce wśród kraulistek), Mateusz Masiak (V miejsce wśród delfinistów) i Maciej Krawiec, który zajął VI miejsce na 50 m st. dowolnym i VII miejsce na 100 m st. dowolnym.

Już niedługo pływacy „Fali” wystartują w głównych imprezach sezonu w poszczególnych kategoriach wiekowych. 30-31 maja swój Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Dzieci mają 10-11 latkowie. W drugiej połowie czerwca wystartują młodzicy 12 i 13 lat, a w lipcu seria Mistrzostw Polski dla juniorów 14, 15, 16 i 17-18 lat.

Wyniki Puchar Roztocza 2014              Najlepsi w poszczególnych stylach               Zdjęcia