Puchar Niedźwiedziego Grodu 2014

WP_000322

24 maja w Chełmie odbyły się II Zawody o Puchar Niedźwiedziego Grodu. W wyścigu pucharowym na 200 m st. zmiennym w kategorii dziewcząt zwyciężyła zawodniczka UKP „Fala” Kraśnik – Magdalena Wieczorek.

3-osobowa ekipa „Fali” wywalczyła w Chełmie 6 medali. Magdalena Wieczorek po zwycięstwie pucharowym na 200 zmiennym, zwyciężyła również na 100 m st. dowolnym i zajęła II miejsce na 50 m st. motylkowym. Dzięki uzyskanym rezultatom odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki zawodów w kategorii 15-16 lat. Igor Prószyński dwukrotnie uplasował się na II miejscu na dystansie 100 m st. dowolnym i 100 m st. grzbietowym. Tym samym zajął II miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodników 15-16 lat. Najmłodszy z kraśniczan, 12-letni Artur Siekaczyński, odniósł zwycięstwo na 50 m st. grzbietowym i zajął II miejsce na 50 m st. dowolnym. Dzięki punktom uzyskanym za swoje wyniki został najlepszym zawodnikiem imprezy w kategorii 11-12 lat.